Netology i 4 ECO Prestige w grupach mistrzowskich, OTCF lepsze od Projekt Solartechnik, przełamanie KPMG

Ekstraklasa

Relacje tekstowe

Dzięki zwycięstwu nad el12 pozycję lidera na decydującą fazę sezonu utrzymał Novichem. Tyle samo punktów na koncie ma FAMUR, który poradził sobie z wymagającym rywalem, jakim było PwC SDC. W grupie mistrzowskiej znalazło się również Netology, dzięki planowej wygranej z KeyWords Studios. Z kolei w najbardziej wyrównanym spotkaniu ArchiDoc pokonał Bank MBS Mikołów, pozbawiając tym samych swoich przeciwników szans na medale.

el12 vs Novichem

3:6

Mecz pomiędzy el12 a Novichem zakończył się wynikiem 3:6, przynosząc gościom trzecie zwycięstwo z rzędu. Patryk Brychczy, który strzelił dwie bramki, był kluczowym zawodnikiem Novichem. Pierwsza połowa była niezwykle wyrównana, z obydwoma zespołami prezentującymi podobny poziom gry. Gospodarze zdołali nawiązać walkę i do przerwy wynik był remisowy 2:2. El12 rozpoczęło drugą połowę z impetem, szybko strzelając bramkę dającą mu chwilowe prowadzenie. Jednak jego radość nie trwała długo, ponieważ Novichem zareagowało zdecydowanie. Goście pokazali swoją siłę i determinację, kontrolując dalszy przebieg meczu. W kolejnych minutach Novichem przejął inicjatywę, strzelając cztery bramki i skutecznie neutralizując wszelkie próby el12 na odrobienie strat. Patryk Brychczy był niezastąpiony, nie tylko strzelając, ale także wspierając kolegów z drużyny w budowaniu skutecznych akcji ofensywnych. Ostateczny wynik 3:6 doskonale odzwierciedla przewagę graczy Novichem w drugiej połowie i ich zdolność do odwrócenia losów meczu na swoją korzyść. Pomimo ambitnego początku drugiej połowy, el12 nie zdołało utrzymać prowadzenia, a Novichem zasłużenie wywozi trzy punkty, kontynuując swoją zwycięską passę.

ArchiDoc vs Bank MBS Mikołów

6:5

W lepszej sytuacji przed rozpoczęciem spotkania pomiędzy ArchiDoc a Bank MBS Mikołów, znajdowali się zawodnicy rozstawieni jako goście. Przed 7 serią gier rundy wiosennej Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, piłkarze z Mikołowa plasowali się na czwartej lokacie w stawce, wygrywając swoje dwa ostatnie mecze. Natomiast gospodarze na tym etapie sezonu, zajmowali szóste miejsce w tabeli, w ostatnich dwóch konfrontacjach sięgając po jeden punkt. Rywalizacja lepiej rozpoczęła się dla zawodników Bank MBS Mikołów. Goście wyszli na prowadzenie już w 4 minucie, a z trafienia cieszył się Wojciech Małysa. Jednakże w dalszej części pierwszej odsłony, to zawodnicy ArchiDoc przejęli inicjatywę na placu gry. Najpierw w 9 minucie na 1:1 dla gospodarzy wyrównał Kamil Szady, a w końcówce pierwszej odsłony Tomasz Krotofil wyprowadził swoją ekipę na prowadzenie. Tak więc przy zmianie stron widniał wynik 2:1. Druga część spotkania była już natomiast wymianą ciosów z obu stron. Gospodarze i goście naprzemiennie ostrzeliwali swoje bramki, co chwila zmieniając aktualny rezultat. Ostatecznie zwycięsko z tego pojedynku wyszli piłkarze ArchiDoc, którzy pokonali przeciwników 6:5. Dla gospodarzy było to drugie zwycięstwo w bieżącej kampanii Ekstraklasy SLF.

Netology vs Keywords Studios

9:1

Faworytem spotkania pomiędzy drużynami Netology a Keywords Studios byli gospodarze. Ich przeciwnicy zajmują ostatnie miejsce w tabeli Ekstraklasy. Już od pierwszych minut meczu drużyna Netology narzuciła szybkie tempo gry i zaczęła wywierać presję na defensywę Keywords Studios. Ich zorganizowane ataki i precyzyjne podania szybko przyniosły efekty. Zdobyli trzy bramki w pierwszej połowie, pokazując swoją siłę i skuteczność w ofensywie. Druga połowa rozpoczęła się podobnie jak pierwsza, z Netology kontynuującą swoją ofensywną grę. Keywords Studios, pomimo starań, nie mogło znaleźć sposobu na powstrzymanie ataków gospodarzy. Netology zdołało zdobyć kolejne bramki, sukcesywnie zwiększając swoją przewagę. Gości było stać tylko na honorową bramkę w ostatnich minutach meczu, która ustaliła wynik spotkania na 9:1.

PwC SDC vs FAMUR

1:4

Przed rozpoczęciem spotkania pomiędzy PwC SDC a FAMUR, trudno było jednoznacznie wskazać faworyta do końcowego tryumfu. Po 6 kolejkach sezonu wiosennego Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, obie ekipy znajdowały się na sąsiednich lokatach na ligowym podium, a różnica punktowa pomiędzy nimi wynosiła zaledwie 2 „oczka”. Gracze rozstawieni jako gospodarze, przed tygodniem pokonali drużynę Keywords Studios 6:1, natomiast goście w poprzednim starciu ulegli zespołowi Novichem 3:4. Mecz rozpoczął się od wyrównanej postawy obu zespołów. Zarówno piłkarze PwC SDC, jak i gracze FAMUR starali się grać uważnie w obronie, nie narażając się na kontrataki. Na pierwszego gola przyszło nam zatem poczekać aż do 16 minuty, kiedy to Yurii Yatsun dał gościom prowadzenie. Jednakże już 120 sekund później było 1:1, a bramkę wyrównującą dla gospodarzy zdobył Piotr Skorupa. Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza odsłona. Jednak po zmianie stron, to zawodnicy FAMUR ruszyli do większej ofensywy. Goście zaliczyli po przerwie 3 trafienia, nie tracąc przy tym żadnego gola. Choć gracze PwC SDC starali się nawiązać walkę z rywalami, ostatecznie ulegli przeciwnikom 1:4.

1 Liga

Pierwszy mecz w sezonie przegrał Projekt Solartechnik, który uległ rozpędzonemu OTCF i stracił na rzecz swojego rywala pozycję wicelidera. Pokonując MRW, na zwycięską ścieżkę powrócił Samel. 4 ECO Prestige jako czwarty zespół znalazł się w grupie mistrzowskiej, a udowodnił, że to miejsce mu się należy ogrywając bezpośredniego rywala, a więc TDJ Estate. Z pierwszego zwycięstwa w sezonie mogli cieszyć się gracze KPMG, którzy pokonali BetaMed SA.

Samel vs MRW

10:1

Mecz pomiędzy Samel a MRW zakończył się miażdżącym wynikiem 10:1 na korzyść gospodarzy, co odzwierciedla ich wyraźną dominację przez całe spotkanie. Od początku meczu Samel narzucało tempo, nie pozostawiając MRW żadnych szans na nawiązanie wyrównanej walki. Krzysztof Jedynak, który strzelił cztery bramki, był bezsprzecznie najjaśniejszą gwiazdą tego spotkania, prezentując swoje umiejętności strzeleckie i skuteczność. Gospodarze kontrolowali przebieg gry, wykorzystując każdą nadarzającą się okazję do zwiększenia przewagi. MRW zdołało odpowiedzieć jedynie honorową bramką, którą w 13 minucie meczu zdobył Mariusz Brzozowiec. Był to jednak tylko chwilowy przebłysk w grze gości, którzy nie potrafili znaleźć sposobu na przełamanie świetnie zorganizowanej defensywy Samel. Ta drużyna pokazała swoją siłę zarówno w ofensywie, jak i w defensywie, skutecznie neutralizując wszelkie próby MRW na zbudowanie groźnych akcji. Wynik 10:1 nie pozostawia wątpliwości co do tego, która drużyna była lepsza tego dnia. Dominacja ekipy Samel była widoczna w każdym aspekcie gry, co pozwoliło jej odnieść zasłużone i przekonujące zwycięstwo.

4 ECO Prestige vs TDJ Estate

5:0

W siódmej kolejce 1 Ligi mierzyły się ze sobą zespoły 4 ECO Prestige i TDJ Estate. Od początku spotkania zarysowywała się przewaga gospodarzy. Ich ataki były bardziej zdecydowane i skuteczne. W pierwszej połowie nie dali szans rywalom, zdobywając aż cztery bramki. W drugiej połowie TDJ Estate próbowało zmienić przebieg gry, starając się stworzyć dogodne sytuacje bramkowe. Jednak defensywa 4 ECO Prestige była nie do przejścia, skutecznie neutralizując wszelkie próby rywali. Gospodarze pomimo komfortowego prowadzenia, nie spuścili z tonu i kontynuowali swoją ofensywną grę. Jednak pomimo kilku kolejnych okazji bramkowych, tylko raz zdołali umieścić piłkę w siatce rywali. Po bardzo dobrym występie wygrywają to spotkanie 5:0.

KPMG vs BetaMed SA

3:2

Mecz pomiędzy KPMG a BetaMed SA zakończył się wynikiem 3:2, oznaczając piątą z rzędu porażkę gości, pomimo że spotkanie było wyrównane. Początek meczu należał do zawodników BetaMed SA, którzy do przerwy prowadzili 2:1, po dwóch bramkach Bartłomieja Hoffmana. Jego trafienia dawały nadzieję na przerwanie serii niepowodzeń i zdobycie upragnionych punktów. Jednakże po przerwie, gospodarze wzięli się w garść i pokazali ducha walki. Michał Nagi okazał się kluczowym zawodnikiem dla KPMG, strzelając dwie bramki w ciągu zaledwie dwóch minut, co przechyliło szalę zwycięstwa na korzyść jego drużyny. Te trafienia okazały się decydujące, zmieniając wynik meczu i zapewniając KPMG zwycięstwo. Pomimo, że BetaMed SA pokazało się z dobrej strony w pierwszej połowie, to nie było w stanie utrzymać prowadzenia. Gospodarze wykorzystali swoje szanse i zdominowali drugą połowę, co pozwoliło im odnieść zwycięstwo. Ta wygrana była zasłużona, pokazując, że KPMG potrafi skutecznie walczyć i odrabiać straty.

Projekt Solartechnik vs OTCF

4:5

W meczu na szczycie 1 Ligi Sportowej Ligi Firm, naprzeciw siebie stanęły zespoły Projekt Solartechnik i OTCF. Przed ostatnią serią gier rundy zasadniczej, obie ekipy znajdowały się na drugiej oraz trzeciej lokacie w tabeli, a dzieliła je różnica tylko dwóch punktów. Gracze rozstawieni jako gospodarze, w ubiegły poniedziałek pokonali zespół Samel w stosunku 6:4, natomiast piłkarze OTCF zwyciężyli w starciu z drużyną TDJ Estate 6:1. Mecz bardzo dobrze rozpoczął się dla graczy Projekt Solartechnik. Gospodarze wyszli na prowadzenie już w 2 minucie, a z trafienia cieszył się Gabriel Banasik. Jednak jak się później okazało, był to jedyny skuteczny akcent ofensywny w ich wykonaniu przed przerwą. W 10 minucie trafienie na 1:1 dla zespołu OTCF zanotował Kacper Pieszczek, a kilka chwil później ten sam zawodnik zdobył drugą bramkę. Przed przerwą dla gości trafił także Adrian Bolek i przy zmianie stron widniał wynik 1:3. W drugiej połowie gra nieco bardziej się wyrównała, a oba zespoły przeszył do naprzemiennej wymiany ciosów. Ostatecznie ekipa Projekt Solartechnik musiała uznać wyższość zespołu OTCF, ulegając rywalom 4:5. Dla gospodarzy była to pierwsza porażka w sezonie wiosennym 1 Ligi SLF.

tabela

tabela1

6-tygodnia1LIG

2 Liga

W 2 Lidze bez niespodzianek, bowiem swoje mecze wygrywała czołowa trójka. Worker Service pozostaje jedynym zespołem w całej lidze bez porażki, a siódme zwycięstwo w sezonie odniósł nad Comarch. Express Heroes pokonał CAT VM, z kolei Raben Logistics Ruda Śląska okazał się lepszy od VEHIS. Dzięki dwóm bramkom zdobytym w samej końcówce, Dywidag odwrócił losy meczu z ING.

Comarch vs Worker Service

1:6

W siódmej kolejce rundy wiosennej 2 Ligi, mierzyły się ze sobą zespoły Comarch i Worker Service. Pierwsza połowa spotkania rozpoczęła się dynamicznie, z obydwoma drużynami walczącymi z pełnym zaangażowaniem. Dużo gry w środku pola i walka o każdą bezpańską piłkę. Do przerwy wynik wynosił 1:1, co zapowiadało emocjonującą drugą połowę. Po wznowieniu gry, drużyna Worker Service przeszła do zdecydowanej ofensywy, całkowicie zmieniając oblicze meczu. Ich intensywna presja na przeciwnika oraz precyzyjna gra w ataku zaczęły przynosić owoce. Z każdą minutą goście dominowali coraz bardziej. Mecz zakończył się wynikiem 1:6, co było wyrazem ich pełnej dominacji w drugiej połowie.

ING vs Dywidag

2:3

Spotkanie pomiędzy zespołami ING a Dywidag zapowiadało się bardzo ciekawie. Od początku meczu obie drużyny prezentowały wysoki poziom zaangażowania i determinacji. Gra była wyrównana, a zawodnicy walczyli o każdą piłkę. W pierwszej połowie to goście zdołali wykorzystać jedną ze swoich okazji i na przerwę schodziliśmy przy skromnym prowadzeniu 0:1. Druga część meczu była jeszcze bardziej interesująca. Najpierw to zespół ING po dwóch bramkach wyszedł na prowadzenie, a parę minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego, goście doprowadzili do remisu. Końcówka meczu była niezwykle dramatyczna. Obie drużyny walczyły o zwycięstwo, ale to Dywidag zdołał przechylić szalę na swoją korzyść. W ostatnich minutach meczu, po szybkim kontrataku, ich zawodnik zdobył decydującą bramkę, ustalając wynik spotkania na 2:3.

Raben Logistics Ruda Śląska vs VEHIS

8:1

Mecz pomiędzy Raben Logistics Ruda Śląska a VEHIS zakończył się wynikiem 8:1, co doskonale odzwierciedla przewagę gospodarzy przez całe spotkanie. Gracze Raben Logistics dominowali od pierwszej do ostatniej minuty, nie dając gościom żadnych szans na nawiązanie walki. Sebastian Helwig i Marek Skoczyk wyróżnili się, strzelając po dwie bramki, co przyczyniło się do ich pewnego zwycięstwa. Goście z VEHIS zdołali strzelić jedynie honorową bramkę w ostatniej minucie meczu, co było jedynym momentem, w którym udało im się pokonać obronę Raben Logistics. Pomimo tego pojedynczego trafienia, przewaga gospodarzy była wyraźna i niepodważalna. Wynik 8:1 odzwierciedla nie tylko skuteczność ofensywy Raben Logistics, ale także ich dominację na boisku, co sprawia, że to zwycięstwo było całkowicie zasłużone. Dzięki takiej formie, zawodnicy Raben Logistics Ruda Śląska pokazali, że są drużyną, z którą trzeba się liczyć w nadchodzących meczach.

Express Heroes vs CAT VM

5:3

Mecz pomiędzy Express Heroes a CAT VM zapowiadał się jako konfrontacja zespołów, które przed tygodniem, w szóstej serii gier 2 Ligi Sportowej Ligi Firm, poniosły porażki w swoich spotkaniach. Gracze rozstawieni w roli gospodarzy, w miniony poniedziałek musieli uznać wyższość drużyny Worker Service, przegrywając w rozmiarach 4:8. Natomiast goście w swoim poprzednim starciu, przegrali z ekipą Raben Logistics Ruda Śląska 2:7. Rywalizacja znakomicie rozpoczęła się dla piłkarzy Express Heroes, którzy wyszli na prowadzenie już w pierwszej akcji meczu, po trafieniu które zanotował Vitalii Rybka. Natomiast już w 5 minucie było 2:0, a gola zdobył Vitalii Pshenychnyi. Ten sam zawodnik w końcowych fragmentach pierwszej połowy, dołożył jeszcze drugie trafienie i na przerwę gospodarze schodzili z komfortowym rezultatem 3:0. Po zmianie stron sygnał do ataku po stronie CAT VM dał Szymon Nowak, zdobywając pierwszą bramkę dla gości już w 21 minucie. Jednakże w dalszej części meczu, gospodarze byli w stanie kontrolować przebieg rywalizacji, nie pozwalając sobie na nerwy. Ostatecznie po dobrej drugiej odsłonie, Express Heroes pokonał CAT VM 5:3, zwyciężając po raz piąty w bieżących rozgrywkach 2 Ligi SLF.