PwC SDC vs Netology

2 - 6
Netology

Faworytem do zwycięstwa w starciu pomiędzy PwC SDC a Netology, przed rozpoczęciem gry na murawie, był zespół rozstawiony w roli gościa. Po 9 kolejkach sezonu wiosennego Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, piłkarze Netology zajmowali 5 lokatę w stawce, mając na koncie 14 punktów. W swoim poprzednim meczu goście pokonali ekipę PACCOR 4:1, co było ich drugim zwycięstwem z rzędu. Natomiast gospodarze przed tą serią gier zajmowali 7 pozycję w stawce, z 6 „oczkami” w dorobku. Przed dwoma tygodniami zawodnicy PwC SDC ulegli drużynie Auroland w rozmiarach 1:6, jedynego gola zdobywając w drugiej części spotkania. Rywalizacja rozpoczęła się od dość wyrównanej gry obu zespołów, jednak wraz z upływem kolejnych akcji, przewagę na murawie zaczęli osiągać gracze Netology. Goście wyszli na prowadzenie w 11 minucie, a na listę strzelców wpisał się Radosław Ptak. Natomiast jeszcze przed przerwą, drugiego gola dla gości strzelił Sebastian Lewicki i przy zmianie stron to piłkarze Netology mieli dość komfortową przewagę. Jednak już po wznowieniu gry przez arbitra w drugiej połowie, to zawodnicy PwC SDC zdobyli bramkę kontaktową, a z trafienia cieszył się Uysal Ersoy. Gdy wydawało się, że gospodarze pójdą za ciosem, goście szybko zgasili zapędy swoich przeciwników, już w 25 minucie strzelając trzecią bramkę. Choć w drugiej odsłonie gracze PwC SDC starali się nawiązać walkę z przeciwnikami, nie byli w stanie tego wieczoru złapać już kontaktu z ekipą Netology. Ostatecznie gospodarze ulegli swoim rywalom 2:6, co było dla nich ósmą przegraną w rundzie wiosennej.