ING vs KPMG

ING
1 - 2
KPMG

Spotkanie pomiędzy ING a KPMG zapowiadało się jako starcie zespołów, które przed tą serią gier 2 Ligi Sportowej Ligi Firm, w tabeli zajmowały sąsiednie lokaty. Gracze rozstawieni jako gospodarze, po dwóch rozegranych dotąd meczach sezonu wiosennego, plasowali się na 3 pozycji w stawce. Przed tygodniem piłkarze ING musieli uznać wyższość zespołu el12, ulegając swoim przeciwnikom w stosunku 4:5. Natomiast goście przed rozpoczęciem tego starcia, zajmowali pozycję wicelidera tabeli. W swojej poprzedniej konfrontacji zawodnicy KPMG, pokonali zespół OTCF 5:1, co było dla nich drugą wygraną z rzędu. Rywalizacja w tym meczu rozpoczęła się od dość wyrównanej gry obu ekip. Zarówno gospodarze jak i goście, starali się rozgrywać swoje akcje małą liczbą podań, w szybki sposób przenosząc ciężar gry pod pole karne rywali. Pierwszy gol w tym starciu padł w 7 minucie, a na listę strzelców wpisał się zawodnik KPMG – Mariusz Ptaszny. Jednak już 120 sekund później gracze ING zdołali doprowadzić do wyrównania, a gola na 1:1 zdobył Łukasz Szczotka. Choć przed przerwą oba zespoły zdołały stworzyć jeszcze kilka dogodnych okazji bramkowych, to jednak na przerwę schodziliśmy przy wyniku ustalonym już w 9 minucie. Po zmianie stron obraz rywalizacji na murawie znacząco się nie zmienił. Gra nadal koncentrowała się w środkowej strefie boiska, skąd gracze obu ekip starali się wychodzić z szybkimi atakami. Gdy wydawało się, że ten pojedynek może zakończyć się remisem, w 36 minucie Alan Hodurek przechylił szalę zwycięstwa na korzyść drużyny KPMG, dając swojemu zespołowi trzecie zwycięstwo w tym sezonie.