PwC SDC vs Netology

1 - 2
Netology

Spotkanie pomiędzy PwC SDC a Netology zapowiadało się jako konfrontacja zespołów, które po 4 kolejkach rundy wiosennej Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, zajmowały sąsiednie lokaty w dolnej części tabeli. Gracze rozstawieni w roli gospodarzy, w ubiegłym tygodniu podejmowali zespół PACCOR. Zawodnicy PwC SDC pokonali wówczas swoich przeciwników 3:1, co było ich pierwszym zwycięstwem w sezonie wiosennym. Natomiast goście w poprzednim meczu, mierzyli się z ekipą FAMUR. Piłkarze Netology musieli w tamtym pojedynku uznać wyższość rywali, ulegając im w stosunku 3:5. Rywalizacja w tej konfrontacji rozpoczęła się od wyrównanej postawy obu drużyn. Zarówno gospodarze jak i goście, starali się rozgrywać swoje kolejne akcje małą liczbą podań, często posyłając prostopadłe piłki do napastników. Choć w pierwszej odsłonie obie drużyny stworzyły sobie po kilka okazji bramowych, to piłka wpadła do siatki tylko raz. W 19 minucie Paweł Kabut wyprowadził zespół Netology na prowadzenie, dając swojej ekipie minimalną przewagę przed drugą połową spotkania. Jednak po zmianie stron, obraz gry na murawie znacząco się nie zmienił. Rywalizacja była bardzo wyrównana, a wynik cały czas był sprawą otwartą. Dopiero w 33 minucie Krzysztof Hajduczek strzelił drugiego gola dla gości, dając tym samym więcej spokoju w grze. Choć piłkarze PwC SDC zdołali w końcówce zdobyć gola kontaktowego, to zabrakło im już czasu aby powalczyć w tym spotkaniu o jeden punkt. Ostatecznie zespół PwC SDC uległ Netology 1:2, przegrywając po raz czwarty w obecnym sezonie SLF.