Novichem vs Capgemini

5 - 2

Przed rozpoczęciem spotkania pomiędzy Novichem a Capgemini, trudno było wskazać faworyta do końcowego tryumfu. Przed tą serią gier Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, obie ekipy zajmowały sąsiednie lokaty w tabeli, mając na kontach taką samą ilość punktów. Gracze rozstawieni w roli gospodarzy, przed tygodniem podejmowali ekipę Soccer Barbershop Roker Zabrze. Zawodnicy Novichem ulegli wówczas swoim przeciwnikom 1:5, co było dla nich pierwszą przegraną w bieżącej rundzie. Natomiast goście w swoim poprzednim pojedynku, mierzyli się z drużyną PACCOR. Piłkarze Capgemini wygrali tamten mecz w rozmiarach 11:1, jedynego gola tracąc w końcowych fragmentach gry. Rywalizacja rozpoczęła się od dość wyrównanej postawy obu ekip. Zarówno gospodarze jak i goście, starali się rozgrywać piłkę małą ilością podań, szybko przenosząc ciężar gry z obrony do ataku. Jednak na pierwszego gola przyszło nam poczekać do 17 minuty, kiedy to Kamil Jankowski wyprowadził zespół Novichem na prowadzenie. Natomiast już 60 sekund później było 2:0, a tym razem na listę strzelców wpisał się Tomasz Kiera. Przed przerwą nie oglądaliśmy już więcej bramek i po pierwszej połowie to gospodarze mieli nieznaczną przewagę. W drugą odsłonę dobrze weszli piłkarze Capgemini. Już w 23 minucie Mikołaj Krysiak zdobył dla gości bramkę kontaktową, która dawała nadzieję na szybkie odrobienie strat. Jednakże w dalszej części gry, to gospodarze przejęli inicjatywę na placu gry, podwyższając swoje prowadzenie odpowiednio w 31 oraz 33 minucie. Choć zawodnicy Capgemini do samego końca spotkania walczyli o korzystny rezultat, ostatecznie musieli uznać wyższość przeciwników. Zespół Novichem pokonał drużynę gości w stosunku 5:2, notując swoje trzecie zwycięstwo w sezonie wiosennym.