Netology vs Capgemini

Netology
2 - 3

Faworytem do zwycięstwa w starciu pomiędzy Netology a Capgemini, przed rozpoczęciem gry na murawie, była drużyna rozstawiona w roli gospodarza. Piłkarze Netology w sezonie Zima 2023 wywalczyli tytuł mistrzowski Ekstraklasy, na przestrzeni 10 ligowych kolejek nie ponosząc żadnej porażki. Natomiast goście w swojej ostatniej rundzie, a więc w rozgrywkach jesiennych 2022, uplasowali się na 5 miejscu w tabeli Ekstraklasy, na swoje konto zapisując 15 punktów. Spotkanie znakomicie rozpoczęło się dla zespołu Netology. Już w 2 minucie Krzysztof Hajduczek zdobył bramkę, w błyskawiczny sposób wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Jednak po szybko zdobytej przewadze przez gospodarzy, w kolejnych minutach pojedynek był bardzo wyrównany, a do głosu dochodzili także piłkarze Capgemini. Jednak w 16 minucie ponownie to zawodnicy Netology pokonali bramkarza rywali, a konkretnie uczynił to Karol Stryczek. Gdy wydawało się, że pierwsza odsłona zakończy się wynikiem 2:0, tuż przed ostatnim gwizdkiem arbitra, gola kontaktowego dla gości zdobył Andrea Gigante. Po zmianie stron inicjatywę na placu gry przejęli gracze Capgemini. Już w 21 minucie trafienie dające remis zaliczył Mikołaj Krysiak, a kilka chwil później Anis Hermassi swoją bramką wyprowadził gości na prowadzenie. Choć piłkarze Netology do samego końca spotkania walczyli o wyrównanie, ostatecznie nie udało im się zdobyć w tej rywalizacji choćby jednego punktu. Tak więc obecni mistrzowie Ekstraklasy, dość niespodziewanie rozpoczęli nowy sezon od przegranej 2:3.