Keywords Studios vs PwC SDC

Keywords Studios
2 - 4

Spotkanie pomiędzy Keywords Studios a PwC SDC, zapowiadało się jako konfrontacja zespołów, które jak dotąd w sezonie zimowym Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, nie sięgnęły jeszcze po komplet punktów. Gracze rozstawieni jako gospodarze, przystępowali do tego pojedynku z dwoma „oczkami” na koncie, w swoim ostatnim meczu remisując z ekipą ING 4:4. Natomiast goście przed tym meczem, mieli zerowy dorobek punktowy. Przed tygodniem piłkarze PwC SDC musieli uznać wyższość zespołu Novichem, ulegając swoim rywalom w rozmiarach 3:10. Rywalizacja rozpoczęła się od bardzo wyrównanej gry obu ekip. Zarówno gospodarze jak i goście, w pierwszej odsłonie spotkania dochodzili do wielu groźnych sytuacji, jednak za każdym razem to bramkarze wygrywali pojedynki z napastnikami. Tak więc pomimo wielu prób strzeleckich, pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Po zmianie stron, jako pierwsi do śmielszych ataków ruszyli gracze Keywords Studios. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 24 minucie, a z trafienia cieszył się Adam Osmoliński. Jednak piłkarze Keywords Studios nie zdołali zbyt długo utrzymać korzystnego rezultatu. W 31 minucie Marek Kozień dał gościom wyrównanie, a 60 sekund później Łukasz Rak wyprowadził ekipę PwC SDC na prowadzenie. Po szybkiej utracie dwóch goli, gospodarze zdołali doprowadzić do ponownego wyrównania w 35 minucie, po bramce którą zdobył Diego Largo. Gdy wydawało się, że ten pojedynek zakończy się remisem, w samej końcówce spotkania to goście przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Oskar Chałupka dopisał na konto PwC SDC dwa trafienia i ostatecznie to goście cieszyli się z 3 punktów po wygranej 4:2.