Prestige vs Soccer Barbershop Pryzmat Zabrze

3 - 5
Soccer Barbershop Roker Zabrze

W ostatniej kolejce zmagań 2 ligi doszło do hitowego starcia pomiędzy Prestige a Soccer Barbershop Pryzmat Zabrze. Lider kontra wicelider, w bezpośrednim starciu o awans do Ekstraklasy w ostatniej kolejce sezonu. Wszystko ułożyło się idealnie dla postronnych kibiców, którzy tego dnia z niecierpliwością oczekiwali tego starcia. W lepszym położeniu przed tym spotkaniem był zespół Soccer Barbershop Pryzmat Zabrze, mający 3 punkty przewagi rywalem. To oznaczało, że do awansu wystarczy im zaledwie remis. Jednak jak na lidera przystało zawodnicy od samego początku zaatakowali i wzięli sprawy w swoje ręce, nie czekając na ruch rywala. Ofensywna taktyka się opłaciła, gdyż już w 11 minucie liderzy wyszli na dwubramkowe prowadzenie. W tym momencie ekipa z Zabrza mogła cofnąć się i liczyć na kontrataki. Wynik 0-2 utrzymał się do końca pierwszej połowy, a to zwiastowało liczne ataki Prestige w drugiej części meczu. Jednak po zmianie połów to liderzy ponownie zadali cios i wyszli na prowadzenie 0-3. Goniącym wynik udało się momentalnie odpowiedzieć i mieliśmy wynik 1-3. Następnie nastąpiła szybka wymiana ciosów z obydwu stron i przy wyniku 2-4 spodziewaliśmy się ciekawej końcówki spotkania. Prestige zmuszeni rzucili się do ataków, jednak inteligentnie grający tego dnia, jak i przez całe rozgrywki zespół Soccer Barbershop Pryzmat Zabrze kontrolował spotkanie i w 38 minucie zadali ostateczny cios wyprowadzając zabójczą kontrę. Prestige w 39 minucie jeszcze odpowiedzieli na 3-5, jednak był to gol na otarcie łez, ponieważ pewna wygrana Soccer Barbershop Pryzmat Zabrze przypieczętowała awans do Ekstraklasy. Dla jednych i drugich należą się uznania szacunku i wielkie brawa. Stworzyli zaciętą rywalizację przez cały sezon, która dopiero znalazła rozstrzygnięcie w ostatniej kolejce sezonu.