Novichem vs Plastic Omnium

5 - 1
Plastic Omnium

W ostatniej kolejce Ekstraklasy doszło do spotkania dwóch najsłabszych zespołów fazy zasadniczej. Jednak patrząc przez pryzmat całego sezonu, a w szczególności ostatnich kolejek faworytem meczu był zespół Novichem. Dla obydwu zespołów był to mecz już bez żadnej stawki, więc trudno było wskazać co pokażą zawodnicy tego dnia. Pierwsza połowa przebiegła bardzo spokojnie i zakończyła się skromnym prowadzeniem Novichem 1-0. Druga połowa to absolutna dominacja faworytów, którym to udało się dołożyć kolejne 4 trafienia. Plastic Omnium było stać tego dnia tylko na bramkę honorową. Spotkanie zakończyło się 5-1. Wynik nie do końca odzwierciedla obraz spotkania, ponieważ ekipa Plastic Omnium cały czas dzielnie rywalizowała, patrząc na niektóre ich występy może dziwić miejsce w tabeli, a w szczególności sezon zakończony z zerowym dorobkiem punktowym. Jednak patrząc na samą grę, można dostrzec pozytywy, a jest to w tej trudnej sytuacji, budująca informacja na przyszłość.