BMZ Poland vs Voestalpine

BMZ Poland
2 - 1
Voestalpine

BMZ rewelacyjnie rozpoczęli sezon od 3 zwycięstw, jednak następnie przegrali 3 mecze z rzędu i dzisiaj liczyli na przełamanie. Był to idealny moment na przerwanie złej passy, ponieważ podejmowali zespół Voestalpine, czyli czerwoną latarnię 1 Ligi. Jednak zawodnicy Voestalpine tego dnia również liczyli na przełamanie i postawili się faworyzowanym rywalom. Lepiej w starcie weszli zawodnicy BMZ strzelając gola w 8 minucie. W 18 odpowiedzieli gracze Voestalpine, za sprawą Wojciecha Kowalskiego. Zatem do przerwy mieliśmy 1-1 i gwarancję emocji w drugiej części spotkania. Druga połowa to prawdopodobnie jedne z najlepszych 20 minut w wykonaniu Voestalpine w tym sezonie. Zawodnicy tworzyli dogodne sytuacje, lecz brakowało skuteczności. BMZ dobrze bronili i wykazali się skutecznością w ofensywie zdobywając bramkę w 24 minucie. Stalowa obrona i liczne kontrataki sprawiły, że BMZ utrzymali prowadzenie 2-1 i takim rezultatem zakończyło się te starcie. BMZ Poland udało się przełamać zła passę, natomiast jeśli Voestalpine tylko dołożą skuteczność do swojej gry, również w przyszłości mogą liczyć na przerwanie pasma porażek.