Capgemini vs Novichem

3 - 2

Przed rozpoczęciem spotkania pomiędzy Capgemini a Novichem, trudno było jednoznacznie wskazać faworyta tego pojedynku. Gracze rozstawieni w roli gospodarzy, w poprzednim sezonie Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm uplasowali się na 4 lokacie, do podium tracąc 4 punkty. Natomiast goście w poprzedniej rundzie występowali w rozgrywkach 1 Ligi. Zawodnicy Novichem zajęli wówczas drugą pozycję w tabeli, co dało im awans do elity. Rywalizacja rozpoczęła się od dość wyrównanej gry obu zespołów. Zarówno gospodarze jak i goście, starali się w przemyślany sposób konstruować swoje kolejne akcje, grając przy tym uważnie w obronie. Pierwsza bramka w tym starciu padła w 8 minucie, a na listę strzelców wpisał się piłkarz Novichem – Adam Kowalczyk. Jednak goście nie cieszyli się z prowadzenia zbyt długo, gdyż już 180 sekund później Brian Abad Guadalupe wyrównał stan spotkania na 1:1. Taki rezultat utrzymał się już do przerwy. Na początku drugiej odsłony inicjatywę na placu gry przejęli gracze Capgemini, którzy w 28 minucie wyszli na prowadzenie za sprawą trafienia które zaliczył Dawid Zatorski. Natomiast niecałe 10 minut później gospodarze podwyższyli wynik na 3:1, co dało im większy spokój w grze. Choć goście zdołali w końcówce zdobyć jeszcze bramkę kontaktową, ostatecznie to ekipa Capgemini rozpoczęła sezon jesienny od wywalczenia 3 „oczek”.