Tenneco Gliwice vs ArchiDoc

DRiV Gliwice+
8 - 4
ArchiDoc

Przed rozpoczęciem spotkania pomiędzy Tenneco Gliwice a ArchiDoc, w dużo lepszej sytuacji znajdowali się zawodnicy rozstawieni w roli gospodarzy. Gracze z Gliwic po dziewięciu seriach gier sezonu wiosennego 1 Ligi Sportowej Ligi Firm, plasowali się na czwartej pozycji w tabeli, wciąż pozostając w grze o ligowe podium. Przed tygodniem gospodarze pokonali ekipę Honeywell 5:3, większość bramek zdobywając w pierwszej części meczu. Natomiast goście przystępowali do tego starcia z sześcioma porażkami na koncie. W swojej poprzedniej konfrontacji zawodnicy ArchiDoc, ulegli drużynie PwC SDC w stosunku 1:4, co było ich drugą przegraną z rzędu. Spotkanie w bardzo ofensywnym stylu rozpoczęli piłkarze Tenneco Gliwice. Już w 4 minucie Olaf Białek wyprowadził gospodarzy na prowadzenie, a 60 sekund później Denis Kinder podwyższył na 2:0. Po mocnym otwarciu spotkania, gracze z Gliwic kontynuowali swoją dobrą grę w ataku. Kolejno w 8 oraz 9 minucie zdobyli następne dwa gole, już w początkowej fazie meczu prowadząc 4:0. W pierwszej odsłonie goście zdołali odpowiedzieć rywalom tylko jednym trafieniem, które w 20 minucie zanotował Artur Pach. Jednak po zmianie stron, zawodnicy ArchiDoc wyraźnie się przebudzili. Na początku drugiej odsłony, drugą bramkę dla gości zdobył Tomasz Krotofil, a kilkadziesiąt sekund później Daniel Długosz zaliczył kontaktowe trafienie dla drużyny ArchiDoc. Jednak gdy wydawało się, że goście pójdą za ciosem, piłkarze Tenneco Gliwice odpowiedzieli swoim przeciwnikom kolejnymi dwiema bramkami, wracając tym samym na wysokie prowadzenie. Ostatecznie po obfitej w gole końcówce, gospodarze pokonali ekipę ArchiDoc 8:4, utrzymując czwartą lokatę w tabeli.