PwC SDC vs BMZ Poland

PwC SDC
5 - 3
BMZ Poland

Faworytem do zwycięstwa w starciu pomiędzy PwC SDC a BMZ Poland, przed rozpoczęciem gry na murawie, była drużyna rozstawiona w roli gospodarza. Zawodnicy PwC SDC przystępowali do tego pojedynku jako liderzy tabeli 1 Ligi i w przypadku zwycięstwa mogli już w tym meczu zapewnić sobie mistrzowski tytuł w sezonie wiosennym. Przed tygodniem gospodarze pokonali ekipę ArchiDoc 4:1, co było dla nich ósmą wygraną w bieżących rozgrywkach. Natomiast goście w ubiegły poniedziałek, mierzyli się z zespołem Keywords Studios. Gracze BMZ Poland wygrali tamten mecz 2:0, obie bramki zdobywając w końcówce rywalizacji. Spotkanie lepiej rozpoczęli goście. Zawodnicy BMZ Poland w początkowej fazie gry, stworzyli sobie kilka dogodnych okazji strzałowych, jednak żadnej z nich nie zamienili na gola. Konkretniejsi w tej kwestii byli natomiast piłkarze PwC SDC, którzy w 7 minucie otworzyli wynik, po bramce którą zdobył Łukasz Szczotka. Jednakże już kilka chwil później, mieliśmy ponowny remis w tym starciu. Po dobrej akcji piłkarzy gości, piłkę do własnej siatki niefortunnie skierował Wojciech Walczysko. Jednak jeszcze przed przerwą, gospodarze zdołali wyjść na ponowne prowadzenie. W 18 minucie swoje winy odkupił Wojciech Walczysko i przy zmianie stron, to gracze występujący w czerwonych strojach mieli minimalną przewagę. W drugiej odsłonie rywalizacja nieco bardziej się wyrównała, choć to gospodarze nadal mieli kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. Choć zawodnicy BMZ Poland zdołali zdobyć po przerwie dwa gole, które strzelili Olaf Franke oraz Kamil Borawski, było to zbyt mało aby tego wieczoru zagrozić ekipie rywali. Ostatecznie drużyna PwC SDC pokonała BMZ Poland 5:3, zapewniając sobie tym samym tytuł mistrzowski 1 Ligi SLF.