Auroland vs Firma ZK Grzybowice

Auroland
1 - 1
Firma ZK Grzybowice

Ostatnie spotkanie w ramach Ekstraklasy w sezonie Wiosna 2022 nie było przysłowiowym meczem o pietruszkę. Stawką tego starcia był tytuł wicemistrzowski, ale w lepszej sytuacji byli gracze Firmy ZK Grzybowice, którym wystarczał remis do obrony drugiej lokaty. Obie drużyny mierzyły się ze sobą w czwartej serii gier i wówczas górą byli zawodnicy z Grzybowic, który wygrali tamto spotkanie 6:3. Tym razem goli było nieco mniej. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym wynkiem, choć nieco bliżsi otworzenia wyniku byli gracze Aurolandu, którzy ostemplowali słupek bramki rywala. Po przerwie to Firma ZK Grzybowice wyszła na prowadzenie, jednak cieszyła się z niego bardzo krótko – tylko trzy minuty. W ostatniej fazie meczu jedni i drudzy mieli swoje okazje do przechylenia szali zwycięstwa na swoją korzyść, jednak w kliku sytuacjach piłka mijała słupek z niewłaściwej strony. Ostatecznie mecz zakończył się sprawiedliwym podziałem punktów, a remis sprawił, że za plecami Netology status quo został zachowany.