Plastic Omnium vs FAMUR SA

Plastic Omnium
2 - 9
FAMUR

Przed rozpoczęciem spotkania pomiędzy Plastic Omnium a FAMUR SA, trudno było jednoznacznie wskazać faworyta do końcowego tryumfu. W ostatnich tygodniach rozgrywek Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, obie ekipy nie punktowały zbyt regularnie, dlatego w tym meczu liczyły na zdobycie pełnej puli. Gracze rozstawieni w roli gospodarzy, przed tygodniem podejmowali ekipę PACCOR. Zawodnicy Plastic Omnium ulegli wówczas swoim przeciwnikom 2:3, co było dla nich szóstą porażką w bieżących rozgrywkach. Natomiast goście w ubiegły poniedziałek, mierzyli się z drużyną Prestige. Piłkarze FAMUR SA zremisowali tamto starcie 2:2, dzieląc się punktami z zespołem rywali. Rywalizacja w tej konfrontacji, rozpoczęła się od znaczącej przewagi zawodników gości, którzy od początku spotkania przejęli inicjatywę na placu gry. Gracze FAMUR SA pierwszego gola zdobyli już w 4 minucie, a z trafienia cieszył się Jakub Wieczorek. Po tej bramce goście poszli za ciosem. Już 120 sekund później Rafał Rafał Krzyżowski, dał zespołowi występującemu w zielonych strojach drugie trafienie, a chwilę później ten sam zawodnik zdobył gola na 0:3. W kolejnych akcjach piłkarze FAMUR SA, kontynuowali swoją znakomitą grę, dokładając kolejne trafienia. Natomiast zawodnicy Plastic Omnium, przed przerwą tylko raz zdołali odpowiedzieć swoim rywalom. W 14 minucie Łukasz Czyż zdobył bramkę dla gospodarzy, jednak było to trafienie na 1:5. W drugiej odsłonie grę nadal prowadzili goście, sukcesywnie powiększając swój dorobek bramkowy. Choć zawodnicy Plastic Omnium, starali się po zmianie stron nawiązać walkę z przeciwnikami, nie byli w stanie tego wieczoru dotrzymać im kroku. Ostatecznie Plastic Omnium uległ FAMUR SA 2:9, ponosząc siódmą porażkę w rundzie wiosennej SLF.