Netology vs Capgemini

Netology
4 - 3

Przed rozpoczęciem spotkania pomiędzy Netology a Capgemini, faworyt do tryumfu mógł być tylko jeden. Gospodarze przystępowali do tego meczu z kompletem zwycięstw na koncie, mając nadzieję na podtrzymanie swojej znakomitej serii. Przed tygodniem piłkarze Netology, pokonali ekipę Auroland 3:0, umacniając się na pozycji lidera Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm. Natomiast goście po dwóch przegranych z rzędu, w swoim poprzednim starciu wrócili na zwycięską ścieżkę, wygrywając w starciu z FAMUR SA 3:2. Konfrontacja rozpoczęła się od bardzo wyrównanej gry obu zespołów. Zarówno gospodarze jak i goście, starali się rozgrywać swoje kolejne akcje małą liczbą podań, w szybki sposób przemieszczając się pod pole karne rywali. Jednak pomimo kilku dogodnych okazji z obu stron, przed dłuższy czas na murawie utrzymywał się rezultat remisowy. Wynik dopiero tuż przed przerwą otworzył zawodnik Netology – Damian Truchel, w 20 minucie wyprowadzając gospodarzy na prowadzenie. Bramka z końcówki pierwszej odsłony, wyraźnie wpłynęła na poczynania obu zespołów, gdyż po zmianie stron piłka zaczęła wpadać do siatki już dużo częściej. W 23 minucie Łukasz Odrobina dał ekipie Capgemini wyrównanie, a kilka chwil później Mikołaj Krysiak wyprowadził gości na prowadzenie. Jednak radość graczy Capgemini nie trwała zbyt długo, gdyż w 27 minucie Paweł Kabut wpisał się na listę strzelców, zaliczając trafienie na 2:2. W kolejnych akcjach oba zespoły ponownie zdobyły po bramce i na dziewięć minut przed końcem widniał wynik 3:3. Gdy wydawało się, że ten mecz zakończy się podziałem punktów, w ostatniej akcji meczu Paweł Kabut trafił do siatki Capgemini kompletując hat tricka i dając gospodarzom zwycięstwo. Dla piłkarzy Netology była to siódma wygrana z rzędu w sezonie wiosennym.