Plastic Omnium vs Prestige

Plastic Omnium
2 - 1

Trudno było przewidywać jak potoczą się losy, w meczu pomiędzy Plastic Omnium a Prestige. Gracze rozstawieni w roli gospodarzy, przystępowali do tej rywalizacji, po dwóch spotkaniach które oddali walkowerem. Natomiast goście przed rozpoczęciem tej batalii, mieli nadzieję na przełamanie serii dwóch spotkań bez pełnej zdobyczy punktowej. Przed tygodniem zawodnicy Prestige, musieli uznać wyższość Firmy ZK Grzybowice, ulegając swoim przeciwnikom w stosunku 3:4. Rywalizację w tym starciu, od mocnego uderzenia rozpoczęli piłkarze Plastic Omnium, już w 3 minucie obejmując prowadzenie, po bramce którą zdobył Mateusz Langer. Po tym trafieniu gospodarze poszli za ciosem. W 10 minucie Adam Imiołek zdobył drugiego gola dla ekipy Plastic Omnium, dając swojemu zespołowi bezpieczniejszą przewagę. Jednak po stracie kolejnej bramki, przebudzili się zawodnicy Prestige. W 13 minucie Arkadiusz Matuszczyk umieścił piłkę w siatce przeciwników, zaliczając kontaktowe trafienie dla gości. Przed przerwą na boisku nie oglądaliśmy już więcej bramek i przy zmianie stron, to gospodarze mieli minimalną przewagę. W drugiej odsłonie obraz gry znacząco nie uległ zmianie. Mecz nadal był bardzo wyrównany, a obie ekipy stwarzały sobie sytuacje strzeleckie. Najlepszą okazję do wyrównania stanu meczu, w drugich 20 minutach miał Arkadiusz Matuszczyk, jednak nie udało mu się wykorzystać rzutu karnego. Ostatecznie po bardzo intensywnym spotkaniu, zespół Plastic Omnium pokonał Prestige 2:1, wygrywając po raz drugi w sezonie wiosennym Ekstraklasy SLF.