Politechnika Śląska vs OTCF

Politechnika Śląska
4 - 2
OTCF

Spotkanie pomiędzy Politechniką Śląską a OTCF, zapowiadało się jako pojedynek zespołów, które przed tygodniem w piątej kolejce sezonu wiosennego 1 Ligi Sportowej Ligi Firm odniosły zwycięstwa. Gracze rozstawieni w roli gospodarzy, w swoim poprzednim meczu pokonali ekipę ArchiDoc aż 9:4, natomiast goście zwyciężyli w starciu z Tenneco Gliwice 5:1. Przed rozpoczęciem tego spotkania, pozycja w tabeli faworyzowała zespół Politechniki Śląskiej, jednak drużyna OTCF nie pozostawała na straconej pozycji. Rywalizacja rozpoczęła się od nieznacznej przewagi zawodników gospodarzy, którzy starali się szybko otworzyć wynik tego pojedynku. Udało im się tego dokonać w 7 minucie, kiedy to Jakub Czarnuch posłał piłkę do siatki rywali. Po tym trafieniu piłkarze Politechniki poszli za ciosem, już 120 sekund później podwyższając wynik na 2:0, po golu autorstwa Damiana Terleckiego. Po utracie drugiej bramki, do odważniejszych ataków ruszyli natomiast zawodnicy OTCF, jednak nie potrafili oni zmieścić piłki w siatce przeciwników. Gdy wydawało się, że pierwsza odsłona zakończy się wynikiem 2:0, tuż przed przerwą Marcin Podsada zdobył trzeciego gola dla gospodarzy, znacznie komplikując tym samym sytuację gości. Jednak po zmianie stron, zawodnicy OTCF ponownie ruszyli do ataku. W 24 minucie Daniel Szczypa zdobył pierwszego gola dla gości, a dwanaście minut później bramkę kontaktową dla OTCF strzelił Mateusz Suliga. Jednak plany doprowadzenia do remisu pokrzyżował gościom Damian Terlecki, w 38 minucie ostatecznie ustalając wynik na 4:2. Dla Politechniki Śląskiej, była to druga wygrana z rzędu w obecnym sezonie.