PwC SDC vs Tenneco Gliwice

2 - 0
DRiV Gliwice+

Choć przed rozpoczęciem spotkania pomiędzy PwC SDC a Tenneco Gliwice, różnica punktowa pomiędzy obiema ekipami wynosiła zaledwie 3 „oczka”, to w ostatnich kolejkach 1 Ligi Sportowej Ligi Firm, lepiej prezentowali się gospodarze. Zawodnicy PwC SDC przed tygodniem pokonali drużynę PKF 5:0, co było ich drugą wygraną z rzędu. Natomiast goście w ubiegły czwartek, rywalizowali z zespołem OTCF. Piłkarze Tenneco Gliwice ulegli wówczas swoim rywalom 1:5, co było dla nich drugą kolejną porażką. Rywalizacja rozpoczęła się od dość wyrównanej gry obu zespołów. Zarówno gospodarze jak i goście, starali się przejąć kontrolę nad środkową strefa boiska, by stamtąd posyłać prostopadłe piłki do napastników. Jednak wraz z upływem czasu pierwszej odsłony, to piłkarze PwC SDC zaczęli przejmować inicjatywę na placu gry, stwarzając sobie coraz więcej dogodnych okazji bramkowych. Gospodarze wyszli na prowadzenie w tym starciu w 15 minucie, a gola otwierającego wynik zdobył Łukasz Szczotka. Natomiast już 60 sekund później, Wojciech Walczysko trafił po raz drugi dla PwC SDC, zapewniając swojej ekipie bezpieczniejszą przewagę. Na początku drugiej odsłony grę nadal kontrolowali gospodarze, jednak z minuty na minutę, to zawodnicy Tenneco Gliwice coraz groźniej atakowali. Choć goście stworzyli sobie po przerwie kilka dogodnych okazji bramkowych, to ostatecznie tego wieczoru nie zdołali pokonać bramkarza rywali. Ostatecznie zespół PwC SDC pokonał Tenneco Gliwice 2:0, notując piąte zwycięstwo w sezonie wiosennym 1 Ligi.