PKF vs PwC SDC

PKF
0 - 5

Przed rozpoczęciem spotkania pomiędzy PKF a PwC SDC, trudno było jednoznacznie wskazać faworyta do końcowego tryumfu. Po 4 kolejkach sezonu wiosennego 1 Ligi Sportowej Ligi Firm, oba zespoły w tabeli dzieliła różnica zaledwie 2 punktów. Gracze rozstawieni w roli gospodarzy, przed tygodniem ulegli ekipie ArchiDoc w rozmiarach 2:12, natomiast goście pokonali drużynę Cooler Club 4:3. Tak więc w zdecydowanie lepszych nastrojach do tego meczu przystępowali piłkarze PwC SDC. Rywalizacja rozpoczęła się od dość wyrównanej gry obu zespołów. Zarówno gospodarze jak i goście, starali się dokładnie rozgrywać swoje kolejne akcje, wykorzystując grę skrzydłami. Na pierwszego gola w tym pojedynku przyszło nam poczekać do 10 minuty, kiedy to Nikos Jańczak wyprowadził gości na prowadzenie. Po tej bramce, inicjatywę na placu gry zaczęli stopniowo przejmować zawodnicy PwC SDC, jednak przed przerwą nie udało im się podwyższyć wyniku. Tak więc przy zmianie stron widniał rezultat 0:1. Druga odsłona rozpoczęła się od odważnych ataków gości, którzy dążyli do podwyższenia wyniku. Udało im się to już w 22 minucie, a na listę strzelców wpisał się Uysal Ersoy. Natomiast już 60 sekund później, Wojciech Walczysko strzelił trzeciego gola dla PwC SDC, dając swojej ekipie komfortowe prowadzenie. Choć zawodnicy PKF starali się w drugiej połowie nawiązać walkę z rywalami, nie byli w stanie tego wieczoru pokonać bramkarza drużyny przeciwnej. Ostatecznie gospodarze w końcowych fragmentach spotkania, stracili jeszcze dwie bramki, ponosząc porażkę 0:5. Natomiast goście dzięki zwycięstwu, zanotowali awans na 3 lokatę w stawce 1 Ligi.