Politechnika Śląska vs Novichem

Politechnika Śląska
1 - 7

Dla obu drużyn było to trzecie bezpośrednie starcie w historii, jednak wcześniej mierzyły się one w zimowych rozgrywkach, więc po raz pierwszy miały okazję zagrać ze sobą na otwartym boisku. W dotychczasowych trzech kolejkach nieco pokaźniejszy dorobek wywalczył zespół Novichem, który miał dwa oczka przewagi na swoim rywalem. Politechnika Śląska zdążyła z kolei już w tym sezonie wygrać, przegrać i zremisować. Początek meczu należał do Novichem, jednak na bohatera spotkania długo wyrastał Łukasz Gajda, który popisał się kilkoma świetnymi interwencjami, zatrzymując swoich przeciwników. W 12 minucie nie miał on jednak nic do powiedzenia po składnej, zespołowej akcji rywali. Novichem do przerwy prowadził w pełni zasłużenie 2:0, a drugą bramkę dołożył “do szatni” w samej końcówce pierwszej połowy. Druga część meczu nie przyniosła zmiany obrazu gry, choć goli było więcej. Zawodnicy Novichem byli nieco skuteczniejsi niż wcześniej, z kolei Politechnika Śląska odpowiedziała jednym trafieniem honorowym. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:7.