BMZ Poland vs OTCF

BMZ Poland
9 - 0
OTCF

Faworytem do zwycięstwa w starciu pomiędzy BMZ Poland a OTCF, przed rozpoczęciem gry na murawie, był zespół rozstawiony w roli gospodarza. Zawodnicy BMZ Poland przystępowali do tego spotkania mając na koncie 6 punktów, jednak przed tygodniem ponieśli swoją pierwszą porażkę w rundzie wiosennej 1 Ligi Sportowej Ligi Firm. Gospodarze ulegli wówczas ekipie Novichem 1:6, jedynego gola zdobywając jeszcze w pierwszej części gry. Natomiast goście jak dotąd, nie zdołali jeszcze w bieżących rozgrywkach sięgnąć po punkty. W ubiegły czwartek zawodnicy OTCF, musieli uznać wyższość przeciwników z drużyny ArchiDoc przegrywając 4:5. Sytuacja dla gości skomplikowała się już przed pierwszym gwizdkiem arbitra, gdyż piłkarze OTCF byli w stanie tego dnia wystawić do walki jedynie pięcioosobowy skład. Brak jednego zawodnika w szeregach gości sprawił, że od pierwszych minut byli oni zmuszeni do częstej gry w defensywie. Pierwszy gol w tym starciu padł już w 3 minucie gry, a z trafienia cieszył się gracz BMZ Poland – Marcin Wąsiak. Po szybko zdobytej bramce napór gospodarzy trwał nadal, co przyniosło im drugiego gola w 9 minucie, a tym razem na listę strzelców wpisał się Michał Czyrny. Przed przerwą gospodarze jeszcze dwukrotnie trafiali do siatki rywali i przy zmianie stron widniał wynik 4:0. W drugiej odsłonie obraz rywalizacji na murawie się nie zmienił. Grę nadal prowadzili piłkarze BMZ Poland, dokładając na swoje konto kolejne trafienia. Zawodnicy OTCF pomimo przewagi liczebnej rywali, na przestrzeni całego spotkania stworzyli sobie kilka dogodnych okazji bramkowych, jednak nie zdołali posłać piłki do siatki gospodarzy. Ostatecznie BMZ Poland pokonał OTCF 9:0, odnosząc trzecie zwycięstwo w sezonie wiosennym 1 Ligi.