Politechnika Śląska vs Cooler Club

Politechnika Śląska
2 - 5
Cooler Club

Spotkanie pomiędzy Politechniką Śląską a Cooler Club, zapowiadało się jako konfrontacja zespołów, które w poprzedniej kolejce sezonu wiosennego 1 Ligi Sportowej Ligi Firm sięgnęły po przekonujące zwycięstwa. Gracze rozstawieni w roli gospodarzy, w ubiegły czwartek pokonali ekipę Honeywell 5:1, jedynego gola tracąc w samej końcówce meczu. Natomiast goście przed siedmioma dniami wygrali z drużyną Hirschvogel 9:4, co było dla nich pierwszym zwycięstwem w bieżących rozgrywkach. Rywalizacja rozpoczęła się od dobrej i ofensywnej gry obu zespołów. Zarówno gospodarze jak i goście, starali się umiejętnie rozgrywać piłkę w środku pola, starając się posyłać prostopadłe podania do napastników. Wynik tego pojedynku już w 6 minucie otworzyli piłkarze Cooler Club, a konkretnie uczynił to Mateusz Czechowski, wyprowadzając gości na prowadzenie. Radość zawodników występujących w czarnych strojach nie trwała jednak zbyt długo, gdyż już w 10 minucie Damian Terlecki doprowadził do wyrównania. Po tym golu zawodnicy Politechniki Śląskiej poszli za ciosem, 120 sekund później obejmując prowadzenie po bramce którą strzelił Marcin Podsada. Jednak jeszcze przed przerwą, goście zdołali odpowiedzieć swoim przeciwnikom. W końcowych fragmentach pierwszej odsłony, Kuba Szramek zdobył gola na 2:2 i obie ekipy schodziły na przerwę przy stanie remisowym. Po zmianie stron gra nadal była wyrównana, jednak wraz z upływem kolejnych minut, to piłkarze Cooler Club zaczęli osiągać przewagę na placu gry. Goście wyszli na prowadzenie w 28 minucie i nie oddali go już do samego końca spotkania. Ostatecznie po kolejnych dwóch bramkach zdobytych w samej końcówce, goście pokonali Politechnikę Śląską 5:2, odnosząc drugą wygraną z rzędu w rundzie wiosennej 1 Ligi.