BMZ Poland vs Novichem

BMZ Poland
1 - 6

Przed rozpoczęciem spotkania pomiędzy BMZ Poland a Novichem, w lepszej sytuacji znajdowali się zawodnicy rozstawieni w roli gospodarzy. Gracze BMZ Poland zdobyli 6 punktów w dwóch pierwszych kolejkach sezonu wiosennego 1 Ligi Sportowej Ligi Firm, przed tygodniem pokonując ekipę ArchiDoc 7:4. Natomiast goście po zwycięstwie na inaugurację nowej rundy, w ubiegły czwartek ulegli drużynie Tenneco Gliwice 1:4, jedynego gola zdobywając w ostatnich sekundach meczu. Rywalizacja rozpoczęła się od dość wyrównanej gry obu zespołów. Zarówno gospodarze jak i goście, starali się rozgrywać swoje kolejne akcje małą liczbą podań, prostopadłymi piłkami uruchamiając napastników. Jednak wraz z upływem czasu, to piłkarze Novichem zaczęli przejmować inicjatywę na placu gry. Goście swoją przewagę udokumentowali w 11 minucie, wychodząc na prowadzenie po bramce, którą zdobył Mateusz Rutkowski. Natomiast kilka chwil później było już 0:2, a tym razem na listę strzelców wpisał się Denis Przybyła. Zawodnicy BMZ Poland po utracie drugiego gola ruszyli do odważniejszych ataków, co dało im bramkę kontaktową jeszcze przed przerwą. W 17 minucie Kamil Borawski trafił do siatki Novichem i przy zmianie stron widniał wynik 1:2. Jednak w drugiej odsłonie, to goście ponownie rozdawali karty w tym spotkaniu. W ciągu zaledwie 7 minut po przerwie, gracze Novichem dopisali na swoje konto kolejne trzy trafienia, praktycznie zamykając sprawę zdobycia 3 „oczek” w tym starciu. W końcówce meczu do bramki BMZ Poland trafił jeszcze Marek Jakubowski i goście mogli cieszyć się z okazałego zwycięstwa. Ostatecznie gospodarze ulegli ekipie Novichem 1:6, ponosząc pierwszą porażkę w sezonie wiosennym 1 Ligi.