Capgemini vs FAMUR SA

Capgemini
3 - 2
FAMUR

Przed rozpoczęciem meczu pomiędzy Capgemini a FAMUR SA, trudno było wskazać faworyta do końcowego tryumfu. Oba zespoły przystępowały do tej konfrontacji z taką samą ilością 9 punktów, przed tygodniem w swoich spotkaniach ponosząc porażki. Gracze rozstawieni w roli gospodarzy, w ubiegły czwartek musieli uznać wyższość Firmy ZK Grzybowice przegrywając 3:6. Natomiast goście przed siedmioma dniami, ulegli zespołowi Auroland 1:7, co było dla nich drugą przegraną w bieżących rozgrywkach. Na początku tej potyczki, żadna z ekip nie zdołała zdominować swojego przeciwnika. Gra toczyła się płynnie, a do sytuacji bramkowych dochodzili zarówno gospodarze jak i goście. Wynik w tym starciu, w 10 minucie otworzył zawodnik FAMUR SA – Bolesław Olędzki, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Jednak radość gości nie trwała zbyt długo, gdyż już w 12 minucie piłkarze Capgemini zdołali doprowadzić do wyrównania, a konkretnie uczynił to Zakaria Fankuoni. W pierwszej połowie więcej goli już nie padło i oba zespoły schodziły na przerwę przy wyniku 1:1. Po zmianie stron jako pierwsi odważniej zaatakowali goście, co przyniosło im korzyść w postaci rzutu karnego, którego w 25 minucie wykorzystał Patryk Wieczorek. Jednak i tym razem zawodnicy FAMUR SA nie utrzymali prowadzenia zbyt długo, gdyż po upływie niespełna 60 sekund, Mikołaj Krysiak dał ekipie Capgemini ponowne wyrównanie. Gdy wydawało się, że ta rywalizacja zakończy się podziałem punktów, w samej końcówce meczu Zakaria Fankuoni zdobył trzecią bramkę dla gospodarzy, zapewniając im wygraną. Capgemini pokonało zatem FAMUR SA 3:2, przerywając tym samym swoją serię dwóch spotkań bez zdobyczy punktowej.