Firma ZK Grzybowice vs Capgemini

Firma ZK Grzybowice
6 - 3
Capgemini

W zdecydowanie lepszych nastrojach do spotkania pomiędzy Firmą ZK Grzybowice a Capgemini, przystępowali zawodnicy rozstawieni w roli gospodarzy. Przed tygodniem gracze Firmy ZK pokonali ekipę Auroland 6:3, większość bramek zdobywając w drugiej części meczu. Natomiast goście w ubiegły czwartek, ulegli drużynie Prestige aż 2:9, co było dla nich pierwszą porażką w sezonie wiosennym Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm. W pierwszych minutach tej rywalizacji, na murawie nie była widoczna przewaga żadnej z ekip. Oba zespoły tworzyły sobie sytuacje bramkowe, jednak nie na tyle groźne aby pokonać bramkarza rywali. Pierwszy gol w tym pojedynku padł dopiero w 10 minucie, a wynik otworzył zawodnik gospodarzy – Kamil Maj. Na odpowiedź przeciwników nie trzeba było jednak czekać zbyt długo. Już po upływie niespełna 60 sekund, gola wyrównującego dla Capgemini zdobył Konrad Odziemek. To trafienie wyraźnie napędziło piłkarzy gości, którzy już w 14 minucie po bramce Marka Grenia wyszli na prowadzenie, a kilka chwil później podwyższyli wynik na 1:3. Jednakże jeszcze przed przerwą, gola kontaktowego dla zespołu z Grzybowic strzelił Kamil Maj i obie ekipy kończyły pierwszą odsłonę przy rezultacie 2:3. Jednak drugie 20 minut tego meczu, należało już zdecydowanie do gospodarzy. Zawodnicy Firmy ZK w 25 minucie doprowadzili do wyrównania, a w ostatnim fragmencie meczu, po kolejnych trzech trafieniach, przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Ostatecznie gospodarze pokonali drużynę Capgemini 6:3, co oznacza dla nich trzecią wygraną w bieżących rozgrywkach.