Auroland vs Plastic Omnium

Auroland
6 - 0
Plastic Omnium

Przed rozpoczęciem spotkania pomiędzy Auroland a Plastic Omnium, trudno było jednoznacznie wskazać faworyta do zwycięstwa w tym pojedynku. Po dwóch seriach gier sezonu wiosennego Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, obie ekipy miały na swoich kontach po 3 „oczka”, mając nadzieję na kolejną zdobycz punktową w tym starciu. Gracze rozstawieni w roli gospodarzy, przed tygodniem pokonali ekipę Prestige 6:2, natomiast goście ulegli drużynie Capgemini 3:9, dlatego to piłkarze Auroland przystępowali do tego meczu w lepszych nastrojach. Na początku spotkania gra koncentrowała się głownie w środkowej strefie boiska, a gracze obu stron pomimo kilku sytuacji podbramkowych, nie potrafili skierować piłki do siatki przeciwników. Jednak wraz z rozwojem boiskowych wydarzeń, to gospodarze coraz bardziej zaczęli przeważać na murawie. Zawodnicy Auroland potwierdzili to w 9 minucie, kiedy to Piotr Lubos swoim trafieniem dał im prowadzenie 1:0. Ten sam zawodnik kilka chwil później podwyższył na 2:0, wprowadzając w poczynania gospodarzy więcej spokoju. Przed przerwą gracze występujący w zielonych strojach, zdołali zdobyć jeszcze jedną bramkę, którą w 15 minucie strzelił Szymon Gawliński i przy zmianie stron widniał wynik 3:0. W drugiej odsłonie piłkarze Auroland nadal kontrolowali grę, dokładając na swoje konto kolejne trafienia. Choć gracze Plastic Omnium, do samego końca walczyli o choćby jedną bramkę, ostatecznie nie udało im się osiągnąć tego celu. Auroland pokonał zatem Plastic Omnium w rozmiarach 6:0, dzięki czemu po tej serii gier, znajduje się na 3 lokacie w tabeli Ekstraklasy.