FAMUR SA vs Prestige

FAMUR
5 - 2
4 ECO Prestige

Rywalizacja pomiędzy FAMUR SA a Prestige, zapowiadała się jako pojedynek zespołów, które przed tygodniem w drugiej serii gier Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, nie zdołały zdobyć punktów w swoich konfrontacjach. Gracze rozstawieni w roli gospodarzy, w ubiegły czwartek musieli uznać wyższość ekipy Netology, przegrywając w rozmiarach 2:7. Natomiast goście w swoim poprzednim meczu, podejmowali drużynę Auroland. Zawodnicy Prestige ulegli wówczas przeciwnikom 2:6, większość bramek tracąc w drugiej części spotkania. Na początku rywalizacji w tym meczu, nie zarysowała się widoczna przewaga żadnej ze stron. Gracze obu drużyn starali się dokładnie rozgrywać swoje kolejne ataki, dbając jednocześnie o zabezpieczenie drogi pod własne pole karne. Pierwszy gol w tym spotkaniu padł w 8 minucie, a na listę strzelców wpisał się zawodnik FAMUR SA – Rafał Krzyżowski. Goście zdołali odpowiedzieć swoim przeciwnikom jeszcze w pierwszej odsłonie. W 16 minucie Rafał Kowalski dał ekipie Prestige bramkę na 1:1 i przy takim rezultacie piłkarze obu zespołów schodzili na przerwę. Drugą połowę lepiej rozpoczęli piłkarze gości. Już 5 minut po zmianie stron, Rafał Kowalski zdobył swojego drugiego gola, wyprowadzając zespół Prestige na prowadzenie. Jednak radość gości nie trwała zbyt długo, gdyż już 180 sekund później, Rafał Dworaczek doprowadził do ponownego remisu w tym starciu. Końcowe fragmenty tej konfrontacji, należały już jednak zdecydowanie do piłkarzy FAMUR SA, a konkretnie do Rafała Krzyżowskiego, który kompletując hat tricka przesądził o losach tej rywalizacji. Ostatecznie zatem gospodarze pokonali ekipę Prestige 5:2, odnosząc drugie wiosenne zwycięstwo.