PACCOR vs Firma ZK Grzybowice

PACCOR
1 - 8
Firma ZK Grzybowice

Przed pierwszym gwizdkiem w starciu pomiędzy PACCOR a Firmą ZK Grzybowice, trudno było wskazać zespół, który mógłby być pewny swego w kontekście zgarnięcia kompletu punktów. Gracze rozstawieni w roli gospodarzy, na inaugurację sezonu wiosennego Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, musieli uznać wyższość drużyny FAMUR SA przegrywając 4:5. Natomiast goście przed tygodniem, ulegli zespołowi Plastic Omnium w stosunku 2:4. Rywalizacja w tym pojedynku, rozpoczęła się jednak od przewagi zawodników Firmy ZK Grzybowice. Goście otworzyli wynik tego meczu już w 4 minucie, a z trafienia cieszył się Bartosz Kopiecki. Kilka chwil później ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie gości, którzy przejęli inicjatywę na placu gry. Po świetnym początku w wykonaniu piłkarzy z Grzybowic, w dalszych fragmentach pierwszej odsłony, gospodarze także stworzyli sobie kilka szans bramkowych, jednak byli bardzo nieskuteczni pod bramką przeciwników. Tak więc przy zmianie stron, nadal widniał wynik 0:2. Po przerwie gra na murawie nieco się wyrównała, choć jako pierwsi do siatki w drugiej połowie trafili gracze Firmy ZK. Jedynego, jak się później okazało, gola dla graczy PACCOR w 30 minucie zdobył natomiast Henryk Szymański. Choć ta bramka dała gospodarzom cień nadziei na korzystny wynik, to w kolejnych akcjach goście przypieczętowali swoją wygraną. Ostatecznie PACCOR uległ Firmie ZK Grzybowice 1:8, ponosząc drugą porażkę w rundzie wiosennej Ekstraklasy.