Plastic Omnium vs Capgemini

Plastic Omnium
3 - 9
Capgemini

Rywalizacja pomiędzy Plastic Omnium a Capgemini, zapowiadała się jako pojedynek zespołów, które pierwszą serię gier nowego sezonu Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm rozpoczęły do wygranych. Gracze rozstawieni w roli gospodarzy, przed tygodniem pokonali drużynę Firmy ZK Grzybowice 4:2, natomiast goście w ubiegły czwartek poradzili sobie z zespołem Auroland wygrywając 5:4. Przewagę już na początku meczu osiągnęli piłkarze Capgemini, którzy od pierwszych chwil po gwizdku arbitra ruszyli do ofensywy. Goście objęli prowadzenie już w 3 minucie gry, a gola na 0:1 zdobył Marek Haniok. Po tym trafieniu zawodnicy Capgemini poszli za ciosem. W 9 minucie Mikołaj Krysiak strzelił dla gości drugiego gola, dając swojej ekipie bezpieczniejszą przewagę. Po utracie drugiej bramki, gospodarze zdołali wprawdzie odpowiedzieć trafieniem, które zanotował Seweryn Niesler, jednak jeszcze przed przerwą to bramkarz Plastic Omnium musiał aż trzykrotnie wyciągać piłkę z siatki. Tak więc przy zmianie stron, to goście prowadzili już 5:1. W drugiej połowie obraz gry znacząco się nie zmienił. Piłkarze Capgemini kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń, dokładając na swoje konto kolejne gole. Wprawdzie w końcówce spotkania Mateusz Niesler zdołał dwukrotnie trafić do bramki gości, jednak było to zbyt mało, aby tego wieczoru ekipa Plastic Omnium mogła marzyć o punktach. Ostatecznie gospodarze ulegli ekipie Capgemini w rozmiarach 3:9, notując spadek na 5 miejsce w tabeli.