Novichem vs OTCF

3 - 2
OTCF

Przed rozpoczęciem spotkania pomiędzy Novichem a OTCF, trudno było wskazać faworyta do końcowego tryumfu. Gracze rozstawieni w roli gospodarzy, poprzedni sezon zakończyli tuż poza podium Ekstraklasy, do trzeciej lokaty tracąc zaledwie 3 punkty. Natomiast dla zawodników OTCF, ten mecz był debiutem w rozgrywkach Sportowej Ligi Firm. Rywalizacja rozpoczęła się od dość wyrównanej gry obu zespołów. Zarówno gospodarze jak i goście, stwarzali sobie sytuacje bramkowe, lecz w początkowej fazie meczu nie potrafili pokonać bramkarza przeciwników. Jednak wraz z upływem kolejnych minut, to zawodnicy Novichem zaczęli przejmować inicjatywę na placu gry. Gospodarze potwierdzili swoją przewagę w 13 minucie, obejmując prowadzenie po golu którego zdobył Denis Przybyła. Kilka chwil później ten sam zawodnik podwyższył wynik na 2:0 i to gracze występujący w białych trykotach mogli czuć się bardzo komfortowo. Gdy wydawało się, że taki rezultat utrzyma się już do przerwy, w 19 minucie bramkę kontaktową dla OTCF zdobył Jakub Pilch, dając swojej ekipie nadzieję na lepszą drugą połowę spotkania. Po zmianie stron gra zdecydowanie bardziej się wyrównała, a goście usilnie dążyli do doprowadzenia do remisu. Udało im się to w 34 minucie, kiedy Marcin Tomeczek umieścił piłkę w siatce rywali. Jednak już 60 sekund później, ostateczny cios w tym pojedynku wyprowadzili piłkarze Novichem. Ksawery Winciersz trafił po raz trzeci dla gospodarzy, ustalając wynik na 3:2. Drużyna OTCF w swoim debiutanckim meczu, zaprezentowała się z bardzo dobrej strony i z pewnością w kolejnych spotkaniach udowodni pełnię swojego potencjału.