Netology vs Prestige

Netology
2 - 1

Faworytem do zwycięstwa w starciu pomiędzy Netology a Prestige, była drużyna rozstawiona w roli gospodarza. Piłkarze Netology w niedawno zakończonym sezonie zimowym, wywalczyli wicemistrzostwo Ekstraklasy, w całej rundzie wygrywając aż 9 razy. Natomiast goście po solidnej grze przez większość poprzednich rozgrywek, w ostatnich trzech kolejkach nie zdołali wywalczyć żadnego punktu, przez co uplasowali się na 6 lokacie w stawce. Konfrontacja rozpoczęła się od bardzo wyrównanej gry obu drużyn. Zarówno gospodarze jak i goście, starali się konstruować swoje kolejne akcje dużą liczbą podań, próbując uruchamiać napastników prostopadłymi zagraniami. Pomimo kilku dogodnych szans stworzonych przez obie strony, żaden z zespołów nie zdołał w pierwszej odsłonie posłać piłki do siatki przeciwników. Tak więc przy zmianie stron widniał wynik 0:0. Na początku drugiej połowy, obraz meczu znacząco się nie zmienił. Gra toczyła się głownie w środkowej strefie boiska, a drużyny nie stwarzały sobie zbyt wielu okazji strzałowych. Dopiero w 29 minucie tej rywalizacji, mogliśmy oglądać pierwsze trafienie, a gola na 1:0 zdobył zawodnik Netology – Damian Truchel. Po tej bramce gospodarze poszli za ciosem i już kilkadziesiąt sekund później prowadzili 2:0, a tym razem na listę strzelców wpisał się Krzysztof Hajduczek. Choć goście w 36 minucie zdobyli bramkę kontaktową, którą strzelił Mateusz Golla, to nie zdołali już doprowadzić w tym pojedynku do wyrównania. Ostatecznie zatem ekipa Netology pokonała Prestige 2:1, otwierając nowy sezon od zdobycia 3 „oczek”.