Prestige vs Netology

1 - 6
Netology

Spotkanie pomiędzy Prestige a Netology, zapowiadało się jako starcie zespołów, które w poprzedniej serii gier sezonu zimowego Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, odniosły przekonujące zwycięstwa. Gracze rozstawieni w roli gospodarzy, przed tygodniem pokonali ekipę Politechniki Śląskiej w stosunku 8:3, co było dla nich siódmą wygraną w bieżących rozgrywkach. Natomiast goście w ubiegły poniedziałek, zwyciężyli w pojedynku z drużyną Honeywell, pokonując swoich przeciwników aż 16:1. Rywalizacja rozpoczęła się od bardzo wyrównanej gry obu zespołów. Zarówno gospodarze jak i goście, starali się rozprowadzać swoje kolejne akcje ze środkowej strefy boiska, wymieniając dużą liczbę podań. Pierwszy gol w tym meczu padł w 5 minucie, kiedy to zawodnik Netology – Damian Truchel wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Jednak po tym trafieniu gra nadal była bardzo wyrównana, a piłkarze Prestige stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji aby wyrównać. Jednak jeszcze przed przerwą, to goście zadali rywalom kolejny cios, w 18 minucie wychodząc na dwubramkową przewagę, po golu którego zdobył Paweł Kabut. Na początku drugiej odsłony, zawodnicy Netology kontynuowali swoją dobrą grę, co przyniosło im kolejne dwa trafienia odpowiednio w 21 oraz 27 minucie meczu. Natomiast piłkarze Prestige, zdołali odpowiedzieć rywalom dopiero w 31 minucie, kiedy to piłkę do siatki skierował Mateusz Golla. Jednak końcowe fragmenty tego pojedynku, ponownie należały do gości, którzy ostatecznie pokonali ekipę Prestige 6:1. Dzięki tej wygranej zawodnicy Netology, zdołali wyprzedzić w tabeli swojego przeciwnika i obecnie plasują się na 2 lokacie w stawce.