Novichem vs Keywords Studios

7 - 4
Keywords Studios

Spotkanie pomiędzy Novichem a Keywords Studios, zapowiadało się jako pojedynek zespołów, które w pierwszej serii gier sezonu zimowego Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm odniosły okazałe zwycięstwa. Gracze rozstawieni w roli gospodarzy, przed tygodniem pokonali ekipę BMZ Poland 12:5, większość bramek zdobywając w drugiej części meczu. Natomiast goście w ubiegły poniedziałek, wygrali swoje starcie z drużyną FAMUR SA w rozmiarach 7:1. Rywalizacja rozpoczęła się od mocnego uderzenia piłkarzy Novichem, którzy już w 2 minucie gry wyszli na prowadzenie, za sprawą bramki którą zdobył Denis Przybyła. Jednak na odpowiedź gości nie trzeba było czekać zbyt długo. Po upływie kolejnych 120 sekund, piłkarze występujący w niebieskich strojach doprowadzili do wyrównania, a gola na 1:1 zdobył Recep Polat. To trafienie wyraźnie uskrzydliło zawodników Keywords Studios, którzy od tej chwili grali dużo odważniej, duży nacisk kładąc na atak. Taka postawa przyniosła im kolejne dwa gole, strzelone w krótkim odstępie czasu. Jednakże tuż przed przerwą, bramkę kontaktową dla gospodarzy zdołał zdobyć jeszcze Denis Przybyła i przy zmianie stron widniał wynik 2:3. Na początku drugiej odsłony gra wyraźnie się wyrównała, choć jako pierwsi po zmianie stron do siatki rywali trafili piłkarze Keywords Studios. Jednakże po golu dla gości, którego w 26 minucie strzelił Recep Polat, to gospodarze przejęli kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. W ostatnich 12 minutach spotkania, zawodnicy Novichem zdołali zdobyć 5 bramek, które ostatecznie dały im przekonujące zwycięstwo. Koncertową partię w tym starciu zagrał Denis Przybyła, zdobywając dal swojej ekipy 6 goli.