ArchiDoc vs Politechnika Śląska

ArchiDoc
4 - 5
Politechnika Śląska

Pojedynek na inaugurację sezonu Zima 2022 był trzecim bezpośrednim starciem w jakim zmierzyły się te dwa zespoły. W dwóch poprzednich górą była Politechnika Śląska, która dwukrotnie okazała się nieznacznie lepsza. Na nieszczęście graczy ArchiDoc tym razem nie sprawdziło się powiedzenie, że do trzech razy sztuka, lecz potwierdziło się, że historia lubi się powtarzać. Początek meczu nie wskazywał, że zawodnicy Politechniki mają niezawodny patent na swojego rywala. To powracający do rozgrywek zespół formalnych gospodarzy prowadził 2:0 po siedmiu minutach. Przeciwnicy odpowiedzieli również dwoma trafieniami, ale ArchiDoc jeszcze w pierwszej połowie odzyskał prowadzenie, schodząc na przerwę z minimalną przewagą. Kluczowy dla losów spotkania był początek drugiej odsłony meczu. Politechnika Śląska zdobyła trzy gole z rzędu, wychodząc po raz pierwszy w tym starciu na prowadzenie, którego nie oddała już do ostatniego gwizdka arbitra. Czwarty gol na ArchiDoc padł zbyt późno i graczom tej drużyny zabrakło już czasu by doprowadzić do remisu. Zatem po raz kolejny pojedynek tych drużyn był zacięty i znów nieznacznie lepsza okazała się Politechnika Śląska.