Duda Nasze Polskie vs Netology

Duda Nasze Polskie
7 - 3
Netology

Przed rozpoczęciem spotkania pomiędzy Duda Nasze Polskie a Netology, trudno było wskazać faworyta do zwycięstwa w tej konfrontacji. Gracze rozstawieni w roli gospodarzy, tym meczem debiutowali w rozgrywkach Sportowej Ligi Firm, mając nadzieję na dobre otwarcie sezonu zimowego. Natomiast goście przystępowali do gry jako zespół, który poprzednią rundę Ekstraklasy zakończył na najniższym stopniu podium, do mistrzowskiej ekipy tracąc zaledwie 4 punkty. Spotkanie rozpoczęło się od dość bezpiecznej gry obu drużyn, które starały się szanować piłkę, oraz nie dopuszczać rywali zbyt blisko własnego pola karnego. Pierwsza bramka w tym starciu padła w 10 minucie, a gola dającego prowadzenie zespołowi Duda Nasze Polskie zdobył Bartłomiej Latos. Po tym trafieniu mecz stał się bardziej otwarty. Już w 16 minucie bramkę dającą remis zespołowi Netology zdobył Damian Truchel. Jednak końcówka pierwszej odsłony należała do gospodarzy, którzy jeszcze przed przerwą za sprawą dwóch goli Marcina Pieniążka, wyszli na prowadzenie 3:1. Po zmianie stron ofensywę kontynuowali piłkarze Duda Nasze Polskie. W 22 minucie Marcin Pieniążek skompletował hat tricka, a kilka chwil później Kamil Szydłowski podwyższył prowadzenie gospodarzy na 5:1. Choć w ostatnich 10 minutach gry, goście starali się odwrócić wynik spotkania, nie zdołali tego wieczoru odebrać trzech punktów rywalom. Ostatecznie w swoim debiucie w rozgrywkach SLF, zespół Duda Nasze Polskie pokonał Netology 7:3, prezentując dobrą ofensywną grę.