Novichem vs Lider Taxi

9 - 2
Lider Taxi

Faworytem do zwycięstwa w starciu pomiędzy Novichem a Lider Taxi, przed rozpoczęciem gry na murawie, była drużyna rozstawiona w roli gospodarza. Gracze Novichem w ostatnich tygodniach rozgrywek 1 Ligi Sportowej Ligi Firm, prezentowali wysoką dyspozycję, regularnie zdobywając punkty. Przed tygodniem gospodarze pokonali ekipę Cooler Club 7:2, co było ich piątą wygraną w bieżących rozgrywkach. Natomiast goście przystępowali do tego spotkania z 3 punktami w dorobku. W swoim poprzednim pojedynku zawodnicy Lider Taxi, ulegli drużynie Honeywell 3:9, przegrywając po raz siódmy w tym sezonie. Rywalizacja rozpoczęła się od mocnego uderzenia piłkarzy Novichem, którzy już w 2 minucie objęli prowadzenie, po bramce którą zdobył Marcin Raban. Po błyskawicznym otwarciu wyniku, na kolejne trafienia musieliśmy czekać niemalże do samego końca pierwszej odsłony. Wówczas Denis Przybyła jeszcze dwukrotnie pokonał bramkarza Lider Taxi i do przerwy gospodarze prowadzili 3:0. Choć w pierwszej połowie goście zdołali wykreować sobie kilka okazji strzeleckich, nie potrafili zamienić ich na gole. Po zmianie stron, obraz spotkania znacząco się nie zmienił. Gospodarze wraz z upływem czasu, dokładali kolejne bramki, w 28 minucie prowadząc już 7:0. W 30 minucie piłkarze Lider Taxi zdołali wreszcie odpowiedzieć swoim rywalom, lecz bramka którą strzelił Szymon Pietrasik, była tylko trafieniem na otarcie łez. Ostatecznie zespół Novichem pokonał Lider Taxi 9:2, odnosząc szóstą wygraną w bieżącej rundzie.