Voestalpine vs Cooler Club

Voestalpine
6 - 4
Cooler Club

Przed rozpoczęciem spotkania pomiędzy Voestalpine a Cooler Club, trudno było jednoznacznie wskazać faworyta tego pojedynku. Pomimo, iż to gracze rozstawieni w roli gospodarzy znajdowali się wyżej w tabeli 1 Ligi Sportowej Ligi Firm, to goście nie raz udowadniali, że potrafią prezentować dobry kombinacyjny futbol. Przed tygodniem gracze Voestalpine, pokonali ekipę LM Gliwice Rybnicka 5:3, natomiast zawodnicy Cooler Club ulegli drużynie PACCOR 2:4, walcząc jednak do samego końca meczu o korzystny rezultat. Rywalizacja rozpoczęła się od wyrównanej postawy obu drużyn. W pierwszych minutach, zarówno gospodarze jak i goście starali się grać uważnie w obronie, nie chcąc szybko stracić bramki. Wynik tego spotkania otworzył dopiero w 10 minucie Wojciech Hop, wyprowadzając ekipę Cooler Club na prowadzenie. Jednak goście nie cieszyli się z przewagi zbyt długo, gdyż po zaledwie 120 sekundach, do remisu 1:1 doprowadził zawodnik Voestalpine – Mateusz Bryk. Po tym trafieniu inicjatywę na placu gry przejęli gospodarze, przed przerwą zdobywając jeszcze dwie bramki. Tak więc przy zmianie stron, to piłkarze występujący w fioletowych trykotach prowadzili 3:1. Na początku drugiej odsłony, zawodnicy Voestalpine kontynuowali swoją dobrą grę, w 30 minucie prowadząc już 5:1. Wówczas za odrabianie strat zabrali się goście. Najpierw w 33 minucie drugiego gola dla Cooler Club zdobył Mateusz Czechowski, a kilka chwil później swoje trafienia dołożyli także Mateusz Dworak oraz Sebastian Kanclerz. Gdy wydawało się, że goście zdołają doprowadzić do remisu, w samej końcówce meczu Kamil Opara zdobył szóstego gola dla gospodarzy, ostatecznie ustalając wynik na 6:4.