Netology vs OEX MerService

Netology
4 - 9
OEX MerService

W najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu ostatniej serii gier sezonu jesiennego Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, naprzeciw siebie stanęły Netology oraz OEX MerService. Przed tym meczem obie ekipy zajmowały dwie pierwsze lokaty w tabeli i bezpośrednie starcie pomiędzy nimi, miało rozstrzygnąć kwestię mistrzostwa. Gracze rozstawieni w roli gospodarzy, w swoim poprzednim pojedynku ulegli drużynie Apistena Serwis 4:5, co było dla nich drugą przegraną w tej rundzie. Natomiast goście przed tygodniem, pokonali zespół Capgemini 5:4, większość bramek zdobywając w drugiej części spotkania. Rywalizacja rozpoczęła się od bardzo ofensywnej postawy obu zespołów, które od pierwszego gwizdka arbitra, grały z pełnym zaangażowaniem. Wynik tego meczu w 6 minucie otworzyli goście, a bramkę dającą prowadzenie zespołowi OEX MerService zdobył Łukasz Baran. Kilka chwil później było już 2:0 dla gości, a tym razem na listę strzelców wpisał się Nicolas Decarli. Gospodarze zdołali odpowiedzieć swoim przeciwnikom dopiero w 15 minucie, kiedy to gola kontaktowego dla Netology zdobył Krzysztof Hajduczek. Jednak ostatnie słowo przed przerwą ponownie należało do gości, którzy tuż przed zmianą stron wyszli na prowadzenie 3:1. Po dość wyrównanej pierwszej odsłonie, druga rozpoczęła się od pełnej dominacji drużyny OEX. Najpierw w ciągu zaledwie 6 minut Michał Janik skompletował hat tricka, a chwilę później Szymon Janik trafił po raz siódmy dla gości. Choć w ostatnich 10 minutach meczu, gra stała się bardziej wyrównana, to ostatecznie piłkarze Netology zakończyli zmagania z czterema trafieniami, przy 9 golach rywali. Dzięki okazałemu zwycięstwu, gracze OEX MerService sięgnęli po tytuł mistrzowski Ekstraklasy w sezonie Jesień 2021.