PKF vs Novichem

PKF
4 - 3

Blisko trzy lata minęły od pierwszego i zarazem ostatniego meczu pomiędzy tymi drużynami. W sezonie Jesień 2018 PKF okazał się zdecydowanie lepszy, wygrywając 7:0, tym razem faworyta raczej upatrywaliśmy w Novichem. Co prawda, jeden z faworytów do awansu przegrał w poprzedniej kolejce z PACCOR, ale już po czterech dniach miał okazję udowodnić, że był to jedynie wypadek przy pracy. Mecz mógł się podobać, przede wszystkim dzięki zwrotom akcji. Strzelanie rozpoczął PKF, a konkretnie Jacek Czernecki, a równe 10 minut później wyczyn kolegi z zespołu powtórzył Sebastian Ćwiertnia. Novichem, zdobywając gola do szatni sprawił, że druga połowa zapowiadała się niezwykle ciekawie, a gdy przed upływem pół godziny gry był już remis, można było zacierać ręce na emocjonującą końcówkę, bowiem obie drużyny walczyły o pełną pulę. W tej, najpierw PKF strzelił dwie bramki, a następnie byliśmy świadkami natychmiastowej odpowiedzi rywali. Ostatecznie mecz zakończył się minimalnym zwycięstwem formalnych gospodarzy. PKF tym samym nadal przeplata wygrane z porażkami, z kolei Novichem poniósł drugą porażkę z rzędu.