Hirschvogel vs Novichem

Hirschvogel
3 - 8

Spotkanie pomiędzy Hirschvogel a Novichem, zapowiadało się rywalizacja, w której bardzo trudno było wytypować faworyta do końcowego tryumfu. Zawodnicy rozstawieni w roli gospodarzy, tym meczem debiutowali w rozgrywkach Sportowej Ligi Firm. Natomiast goście po rocznej przerwie powrócili do stawki, mając nadzieję na dobry sezon. W swojej poprzedniej rundzie, a więc w rozgrywkach Jesień 2020, zawodnicy Novichem także występowali na poziomie 1 Ligi, w której finiszowali na 7 lokacie. Goście zdobyli wówczas 11 punktów, wygrywając 3 spotkania. Mecz rozpoczął się od dość wyrównanej gry obu zespołów. Zarówno gospodarze jak i goście, starali się dokładnie konstruować swoje kolejne akcje, wymieniając dużą liczbę podań. Pierwsza bramka w tym starciu padła w 6 minucie, kiedy to Denis Przybyła wyprowadził gości na prowadzenie. Jednak po zaledwie 60 sekundach, zawodnicy Hirschvogel zdołali odpowiedzieć swoim rywalom, a gola na 1:1 dla gospodarzy strzelił Piotr Błaszczuk. Kilka chwil później gracze występujący w niebieskich trykotach zdobyli drugą bramkę, a tym razem z trafienia cieszył się Krzysztof Szady. Strata kolejnego gola bardzo mocno podziałała natomiast na gości, którzy od tej pory przejęli inicjatywę na placu gry. Już w 10 minucie Denis Przybyła dał drużynie Novichem wyrównanie, a kilkadziesiąt sekund później skompletował hat tricka. Przed przerwą piłkarze występujący w białych strojach, zdołali jeszcze dwukrotnie pokonać bramkarza przeciwników, przy zmianie stron prowadząc 5:2. W drugiej połowie ofensywa zespołu gości trwała nadal, a koncert strzelecki kontynuował Denis Przybyła. Zawodnik Novichem zdobył dla swojej ekipy kolejne 3 bramki, ostatecznie przesądzając losy tego spotkania. W końcówce rywalizacji gola na 3:8 dla Hirschvogel zdobył jeszcze Paweł Galański, ale była to już tylko bramka nieco poprawiająca wynik wizualnie. Dzięki wysokiej wygranej, goście znaleźli się na 3 lokacie w tabeli 1 Ligi.