OEX MerService vs ZZG Mysłowice-Wesoła

OEX MerService
6 - 5
ZZG Mysłowice-Wesoła

W drugim zaległym meczu Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, który został rozegrany czwartkowego wieczoru, naprzeciw siebie stanęły zespoły OEX MerService oraz ZZG Mysłowice-Wesoła. Obie ekipy przystępowały do tego spotkania z równą liczbą 15 punktów, dlatego to starcie zapowiadało się niezwykle emocjonująco. Gracze rozstawieni w roli gospodarzy, w poniedziałkowej serii gier, pokonali ekipę Auroland aż 11:2, natomiast goście musieli uznać wyższość rywali z Plastic Omnium, ulegając im 2:3. W pierwszych minutach rywalizacji, piłkarze OEX MerService uzyskali dość dużą przewagę, co potwierdzili szybko zdobytymi czterema bramkami. Najpierw w 3 minucie do siatki drużyny ZZG trafił Łukasz Baran, a w przeciągu kilku kolejnych akcji, hat tricka zaliczył Nicolas Decarli. Przed przerwą zawodnicy z Mysłowic, zdołali odpowiedzieć swoim przeciwnikom tylko jednym trafieniem, które zanotował Paweł Front. Tak więc przy zmianie stron, to gospodarze prowadzili 4:1. Jednak na początku drugiej odsłony, inicjatywę na placu gry przejęli goście, którzy z minuty na minutę odrabiali straty do rywali. Już w 30 minucie, po dwóch bramkach autorstwa Rafała Świętka i jednym golu Mateusza Malca, zawodnicy ZZG Mysłowice-Wesoła doprowadzili do remisu 4:4. Gdy wydawało się, że to goście pójdą za ciosem i przechylą szalę zwycięstwa na swoją korzyść, do dobrej gry z początku meczu powrócili gracze OEX MerService. Gospodarze dołożyli do swojego dorobku bramkowego kolejne dwa gole, wychodząc na prowadzenie 6:4. Choć gościom w jednej z ostatnich akcji spotkania, udało się zaliczyć jeszcze trafienie kontaktowe, nie zdołali już oni odwrócić losów w tym starciu. Ostatecznie OEX MerService pokonał ZZG Mysłowice-Wesoła 6:5, odnosząc swoją szóstą wygraną w rundzie jesiennej.