Plastic Omnium vs Auroland

Plastic Omnium
2 - 6
Auroland

Przed rozpoczęciem spotkania pomiędzy Plastic Omnium a Auroland, bardzo trudno było przewidzieć, kto może wyjść zwycięsko z tej konfrontacji. Zespół rozstawiony w roli gospodarza, w sezonie wiosennym Sportowej Ligi Firm, występował na poziomie Ekstraklasy. Piłkarze Plastic Omnium zajęli wówczas 5 lokatę w tabeli, kończąc rundę z bilansem 4-2-4. Natomiast goście powracają w szeregi SLF po rocznej przerwie. W swoim ostatnim sezonie, a więc w rozgrywkach Jesień 2020, gracze Auroland występowali w 1 Lidze. Wówczas zawodnicy grający w zielonych strojach, wywalczyli mistrzostwo zaplecza Ekstraklasy, kończąc zmagania z dorobkiem 22 punktów. Rywalizacja rozpoczęła się od mocnego uderzenia graczy Plastic Omnium, którzy już w 2 minucie wyszli na prowadzenie, za sprawą trafienia które zaliczył Mateusz Małgowski. Jednak po szybkim otwarciu wyniku, w kolejnych fragmentach meczu, gra była bardzo wyrównana. Oba zespoły próbowały rozgrywać piłkę w środkowej strefie boiska, dłuższym podaniem poszukując napastników. Zarówno gospodarze jak i goście, w pierwszej odsłonie stworzyli sobie jeszcze kilka okazji do zdobycia bramki, jednak przed przerwą wynik już się nie zmienił i to zawodnicy występujący w białych strojach, przy zmianie stron nadal prowadzili 1:0. Drugą odsłonę ponownie lepiej rozpoczęli piłkarze Plastic Omnium, już 3 minuty po wznowieniu gry zdobywając drugiego gola, którego także strzelił Mateusz Małgowski. Jednak po dobrym otwarciu gry po przerwie, w dalszej części spotkania, inicjatywę na murawie przejęli goście. Najpierw w 25 minucie Patryk Gajda zdobył dla Auroland bramkę kontaktową, a 120 sekund później Radosław Halupczok dał swojej ekipie wyrównanie. W ostatnich dziesięciu minutach gry, goście zdobyli jeszcze 4 bramki, ostatecznie wysoko wygrywając to spotkanie 6:2. Graczem meczu został wybrany Radosław Halupczok, który zdobył dla Auroland 3 bramki oraz zaliczył 1 asystę.