ProPoint Gliwice vs FAMUR SA

ProPoint Gliwice
2 - 6
FAMUR

Mecz pomiędzy ProPoint Gliwice a FAMUR był spotkaniem o bardzo dużym ciężarze gatunkowym. Próżno było szukać w terminarzu ostatniej kolejki drugiego pojedynku, który rozstrzygałby o być albo nie być na poziomie któregoś szczebla. Rachunek był prosty – ProPoint musi wygrać by uniknąć degradacji, FAMUR SA wystarczał remis. Właśnie remisem zakończyło się pierwsze starcie tych drużyn w obecnym sezonie, trudno było zatem jednoznacznie wskazać faworyta. Pierwsza połowa to koncertowa gra beniaminka w szeregach którego morale po dwóch zwycięstwach z rzędu miało prawo być wysokie. FAMUR SA poszedł za ciosem, wyraźnie łapiąc wiatr w żagle i już do przerwy prowadził 4:0, robiąc milowy krok w stronę zapewnienia sobie utrzymania. Zespół grał świetnie zarówno z przodu, jak i z tyłu skutecznie odpierając ataki rywala. Druga połowa miała już bardziej wyrównany przebieg, po przerwie obie strony zdobyły po jednej bramce, co oznaczało, że gracze w ciemnych koszulkach utrzymali wypracowaną wcześniej przewagę. Tym samym, FAMUR SA po kapitalnym finiszu sezonu zapewnił sobie ligowy byt na kolejny sezon, z kolei ProPoint niespodziewanie żegna się z Ekstraklasą.