Netology vs Capgemini

Netology
2 - 4

Spotkanie pomiędzy Netology a Capgemini, zapowiadało się jako konfrontacja zespołów, które w tym meczu maiły rozstrzygnąć między sobą, kwestię 3 miejsca w tabeli Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm w sezonie wiosennym. Gracze rozstawieni w roli gospodarzy, przed tym pojedynkiem tracili do swoich rywali zaledwie 1 punkt, co zapowiadało wyrównane widowisko. Przed tygodniem zawodnicy Netology, rywalizowali z zespołem PABLO Usługi Monterskie. Gospodarze ulegli wówczas swoim przeciwnikom 2:4, co było dla nich czwartą porażką w bieżącej rundzie. Natomiast goście w ubiegły czwartek, podejmowali ekipę Freshmed. Piłkarze Capgemini przegrali tamten pojedynek aż 4:10, większość bramek tracąc już w pierwszej połowie meczu. Rywalizacja rozpoczęła się od dość wyrównanej gry obu zespołów. Zarówno gospodarze jak i goście, starali się konstruować swoje kolejne akcje dużą ilością podań, wyprowadzając piłkę ze środkowej strefy boiska. Pierwsza bramka w tym starciu, padła dopiero w 10 minucie, kiedy to Abdelkader Lattafi wyprowadził zespół Capgemini na prowadzenie. Przed przerwą obie ekipy stworzyły sobie jeszcze kilka dogodnych szans do zdobycie gola, jednak jak się później okazało, trafienie z 10 minuty było jedynym w pierwszej połowie. Wraz z upływem czasu po zmianie stron, inicjatywę na placu gry zaczęli przejmować goście. W 32 minucie Marek Haniok, dał drużynie grającej w biało-niebieskich strojach drugie trafienie, a kilka chwil później Nabil Boukarch wprowadził Capgemini na prowadzenie 3:0. Gdy wydawało się, że emocje w tym spotkaniu dobiegły końca, najpierw w 36 minucie gola na 1:3 dla gospodarzy zdobył Paweł Kołodziejak, a 60 sekund później bramkę kontaktową strzelił Sebastian Lewicki. Jednak gdy piłkarze Netology dążyli do wyrównania, w ostatniej akcji meczu Abdelkader Lattafi zdobył czwartego gola dla gości, ostatecznie ustalając wynik na 2:4. Dzięki tej wygranej zawodnicy Capgemini, zakończyli sezon wiosenny SLF na 3 pozycji w tabeli.