PABLO Usługi Monterskie vs Netology

PABLO Usługi Monterskie
4 - 2
Netology

Faworytem do zwycięstwa w starciu pomiędzy PABLO Usługi Monterskie a Netology, przed rozpoczęciem gry na murawie, była drużyna rozstawiona w roli gospodarza. Zespół PABLO przystępował do tego spotkania, jako lider tabeli Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, mając na swoim koncie komplet zwycięstw. W poprzednim pojedynku gospodarze, podejmowali ekipę Capgemini. Gracze PABLO Usługi Monterskie pokonali wówczas swoich przeciwników 8:4, większość bramek zdobywając w drugiej połowie meczu. Natomiast goście przed rozpoczęciem tej konfrontacji, zajmowali 4 lokatę w stawce. We wtorkowy wieczór piłkarze Netology, podejmowali zespół Freshmed. Goście musieli w tamtym starciu uznać wyższość rywali, ulegając im w stosunku 3:6. Rywalizacja rozpoczęła się od szybkiej i wyrównanej gry obu zespołów. Już od pierwszego gwizdka arbitra, zarówno gospodarze jak i goście starali się grać ofensywnie, kilkoma podaniami przenosząc ciężar gry pod pole karne rywali. Pierwszy gol w tym meczu padł w 5 minucie, a z trafienia cieszył się zawodnik PABLO – Przemysław Krzyżowski. Po szybkim otwarciu wyniku, na kolejną bramkę musieliśmy czekać aż do 13 minuty. Wtedy to gracz Netology – Sebastian Lewicki doprowadził do wyrównania stanu rywalizacji. Jednak po utracie gola, do szybkiej kontrofensywy przystąpili gospodarze, już 3 minuty później ponownie wychodząc na prowadzenie, za sprawą trafienia które zaliczył Przemysław Krzyżowski. Gdy wydawało się, że taki stan rzeczy utrzyma się już do przerwy, tuż przed zakończeniem pierwszej odsłony, goście zdołali doprowadzić do wyrównania. Zatem po 20 minutach widniał wynik 2:2. Po zmianie stron obraz gry znacząco się nie zmienił. Mecz nadal był bardzo wyrównany, jednak wraz z upływem kolejnych minut, to piłkarze PABLO zaczęli przejmować inicjatywę na placu gry. W 31 minucie gola dającego prowadzenie gospodarzom zdobył Robert Grzesik, a kilka chwil później Przemysław Krzyżowski ustalił wynik tego pojedynku na 4:2. Dzięki tej wygranej drużyna PABLO Usługi Monterskie, zapewniła sobie tytuł mistrzowski w sezonie wiosennym 2021.