Plastic Omnium vs FAMUR SA

Plastic Omnium
2 - 3
FAMUR

Ledwie dwa tygodnie dzieliły oba mecze pomiędzy beniaminkami. Jeszcze w fazie zasadniczej Plastic Omnium pokonał FAMUR SA 4:1. jednak w drugim spotkaniu miał utrudnione zadanie. W składzie zabrakło bowiem dwóch czołowych postaci zespołu – Seweryna Nieslera i Adriana Modelskiego. FAMUR szybko wykorzystał absencje rywala – już w pierwszej minucie wyszedł na prowadzenie po strzale Dawida Powali. Zawodnicy w ciemnych koszulkach dostali wiatru w żagle, wietrząc szansę na pierwsze zwycięstwo w sezonie. Pod koniec pierwszej i na początku drugiej połowy dołożyli dwa kolejne trafienia, które znacznie przybliżyły ich do osiągniecia celu. Plastic Omnium obudził się w tym meczu zbyt późno – dwie bramki zdobyte w ostatnich 10 minutach spotkania, w tym jedna tuż przed zakończeniem meczu nie mogły już zmienić jego losów. Dzięki tej wygranej, FAMUR SA przedłużył swoje szanse na uniknięcie degradacji, rewanżując się przy okazji drugiemu beniaminkowi za porażkę sprzed dwóch tygodni.