Pablo Usługi Monterskie vs Freshmed

PABLO Usługi Monterskie
5 - 4
Freshmed

Spotkanie pomiędzy PABLO Usługi Monterskie a Freshmed, zapowiadało się jako stracie drużyn, które przed tą serią gier Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, zajmowały dwie pierwsze lokaty w tabeli. Obie ekipy jak dotąd nie doznały w rundzie wiosennej żadnej porażki, dlatego ten mecz zapowiadał się niezwykle ekscytująco. Gracze rozstawieni w roli gospodarzy, przed tygodniem podejmowali drużynę Firmy ZK Grzybowice. Zawodnicy PABLO pokonali wówczas swoich rywali w stosunku 6:2, co było dla nich szóstą wygraną z rzędu w bieżących rozgrywkach. Natomiast goście w swoim poprzednim pojedynku, mierzyli się z zespołem FAMUR SA. Piłkarze Freshmed wygrali tamta konfrontację aż 10:0, kontrolując przebieg spotkania przez pełne 40 minut. Rywalizacja rozpoczęła się od dość wyrównanej gry obu drużyn. Zarówno gospodarze jak i goście, starali się rozgrywać swoje kolejne ataki z wykorzystaniem dużej ilości podań, często oskrzydlając swoje akcje. Jednak wraz z upływem czasu w pierwszej odsłonie, inicjatywę na placu gry zaczęli przejmować goście. Piłkarze Freshmed swoją dobrą postawę potwierdzili w 7 minucie, kiedy to Maciej Kocjan wyprowadził gości na prowadzenie. Po tym trafieniu, piłkarze występujący w czarnych strojach poszli za ciosem. W 13 minucie drugiego gola dla Freshmed zdobył Wojciech Zagórski, a 60 sekund później wynik na 3:0 dla gości podwyższył Kamil Andrzejewski. Natomiast po utracie trzeciej bramki, do odrabiania strat przystąpili gospodarze. Najpierw w 17 minucie gola na 1:3 strzelił Przemysław Krzyżowski, a tuż przed przerwą gola kontaktowego dla PABLO zdobył Mateusz Kozik. Tak więc przy zmianie stron, to goście prowadzili różnicą jednaj bramki. Jednak na początku drugiej połowy, swoją dobrą grę kontynuowali gospodarze. Już 4 minuty po wznowieniu gry, Mateusz Bystrzowski doprowadził do remisu, a chwilę później gospodarze prowadzili już 4:3, po trafieniu które zaliczył Przemysław Krzyżowski. Taki wynik utrzymał się aż do 39 minuty, kiedy to goście zdołali doprowadzić do remisu. Gdy wydawało się, że to spotkanie zakończy się podziałem punktów, w ostatniej akcji meczu piłkarze PABLO Usługi Monterskie, przechylili szalę wygranej na swoją stronę, ostatecznie pokonując rywali 5:4.