Firma ZK Grzybowice vs Pablo Usługi Monterskie

Firma ZK Grzybowice
2 - 6
PABLO Usługi Monterskie

Faworytem do zwycięstwa w pojedynku pomiędzy Firmą ZK Grzybowice a PABLO Usługi Monterskie, przed rozpoczęciem gry na boisku, była drużyna rozstawiona w roli gościa. Gracze PABLO przystępowali do tego meczu, jako lider tabeli Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, mając na swoim koncie komplet zwycięstw. Przed dwoma tygodniami, goście rywalizowali z zespołem Plastic Omnium. Piłkarze PABLO Usługi Monterskie, pokonali wówczas swoich rywali aż 15:5, co było ich piątą wygraną z rzędu. Natomiast gospodarze przed tym meczem, plasowali się w dolnej części stawki, mając na koncie 3 punkty. W swoim poprzednim starciu gracze Firmy ZK Grzybowice, podzielili się punktami z ekipą Capgemini, po remisie 3:3. Rywalizacja rozpoczęła się od nieznacznej przewagi piłkarzy gości, którzy w pierwszych minutach gry, przejęli kontrolę nad środkową strefą boiska. Dobrą postawę zawodnicy PABLO, udokumentowali już w 4 minucie, kiedy to Kamil Skrabania wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Po tym golu goście nadal kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń, choć zawodnicy Firmy ZK Grzybowice, dążyli do wyrównania. Gospodarze przeprowadzili w pierwszej odsłonie kilka ciekawych akcji, lecz żadna z nich nie zakończyła się bramką. Swoje prowadzenie jeszcze przed przerwą, podwyższyli natomiast piłkarze PABLO, przy zmianie stron prowadząc 2:0. Drugą połowę ponownie lepiej otworzyli gracze występujący w niebieskich strojach, już minutę po wznowieniu gry zdobywając trzeciego gola, którego autorem był Paweł Postulka. Po utracie kolejnej bramki, z niemocy wyrwali się zawodnicy z Grzybowic, w 22 minucie trafiając po raz pierwszy w tym meczu do siatki przeciwników. Bramkę dla drużyny gospodarzy zdobył Mateusz Wójcik. Jednak pomimo utraty gola, to zawodnicy PABLO nadal kontrolowali przebieg rywalizacji, 5 minut później zaliczając kolejne trafienie. Ostatecznie po dość wyrównanych ostatnich 10 minutach gry, Firma ZK Grzybowice uległa PABLO Usługi Monterskie 2:6, ponosząc czwartą porażkę w rundzie wiosennej.