Prestige vs ZZG Mysłowice-Wesoła

4 ECO Prestige
8 - 5
ZZG Mysłowice-Wesoła

W pierwszym środowym spotkaniu 1 Ligi Sportowej Ligi Firm, na boisko Wawel Wirek w Rudzie Śląskiej, wybiegli zawodnicy Prestige oraz ZZG Mysłowice-Wesoła. Faworytami do zwycięstwa w tym starciu, przed rozpoczęciem gry na murawie, byli gracze rozstawieni w roli gości. Piłkarze ZZG Mysłowice-Wesoła przystępowali to tego pojedynku, z kompletem wygranych w rundzie wiosennej. Przed tygodniem goście pokonali ekipę PwC SDC 4:0, wszystkie bramki zdobywając w drugiej połowie meczu. Natomiast gospodarze w poprzedniej serii gier, rywalizowali z drużyną Hammerjobs. Zawodnicy Prestige ulegli wówczas swoim przeciwnikom 3:5, ponosząc pierwszą porażkę w bieżących rozgrywkach. Spotkanie rozpoczęło się od szybkiej i wyrównanej gry obu zespołów. Zarówno gospodarze jak i goście, w pierwszych minutach rywalizacji, starli się rozgrywać swoje ataki z wykorzystaniem niewielkiej ilości podań, w błyskawiczny sposób przenosząc ciężar gry pod pole karne rywali. Pierwsza bramka w tym pojedynku padła w 7 minucie, kiedy to Tomasz Baran wyprowadził zespół ZZG na prowadzenie. Po tym golu zawodnicy z Mysłowic poszli za ciosem, już 3 minuty później podwyższając wynik, za sprawą trafienia Daniela Kuligi. Lecz po świetnych minutach w wykonaniu gości, w dalszej części pierwszej odsłony, na boisku zaczęli panować gracze Prestige. W 13 minucie Kacper Trynkos zdobył bramkę kontaktową dla gospodarzy, a kilkadziesiąt sekund później Rafał Kowalski dał swojej ekipie wyrównanie. W końcowych minutach przed przerwą, piłkarze Prestige zdobyli natomiast jeszcze 2 gole, przy zmianie stron prowadząc 4:2. Jednak druga połowa rozpoczęła się tak samo jak całe spotkanie, od lepszej gry gości, którzy w przeciągu 8 minut, doprowadzili do ponownego remisu. Gdy wydawało się, że piłkarze ZZG pójdą za ciosem, wówczas gracze Prestige wspięli się na wyżyny swoich możliwości, w kolejnych siedmiu minutach zdobywając 4 bramki, tym samym zamykając sprawę zwycięstwa w tym starciu. Ostatecznie zespół Prestige pokonał ZZG Mysłowice-Wesoła 8:5, wygrywając trzecią konfrontację w tym sezonie.